Hírek Klub Csapat Utánpótlás Meccsek Galéria Webshop Kapcsolat

Zágrábban is a Kék Tigrisek „uralkodtak”
2024. október 15.
AZ EHF Európa Liga G-csoportjának második fordulójában megnyugtató győzelmet arattunk. Zágrábban, a Sesvete ellen nyertek a mieink 31-27-re.

Telt ház, mintegy hétszáz néző fogadta a pályára lépő csapatokat. Köztük legalább három-négytucatnyi Tatabánya-drukker is volt, akik Zágrábba is elkísérte kedvenceit, és harsány buzdításukkal már az első perctől kezdve kellő támogatást „adtak” nekik.. Talán ennek is köszönhetően jól kezdtünk, miközben Bartucz Laci már az első félidőben tíz védést mutatott be, azaz 40-42 százalékos teljesítményt produkált, ami a meccs végére elérte a 46 százalékot. Ennek ellenére nem tudtunk nagyobb előnyt kiharcolni, mivel védekezésben továbbra is meglehetősen sok hibáztunk. Ennek dacára, az első félidő hajrájában egy kettős emberhátrányt is megoldottak a srácok.

Számunkra a második félidő rémálomszerűen kezdődött. A házigazdák három perc leforgása alatt egyenlítettek. Ez azonban felébresztette az „alvó Tigriseket”, és egy nyolc–nullás rohammal eldöntöttük a találkozót, miután a Sesvete 13 percen keresztül nem tudta bevenni Bartucz Laci kapuját. A végén a részünkről már némi könnyelműsködés is belefért, hiszen semmi sem veszélyeztette a győzelmünket.

A zágrábi 60 perc
EHF Európa Liga, 2. forduló
MRK Sesvete (horvát) – MOL Tatabánya KC 27-31 (14-17)
Zágráb, Jelkovec középiskola, 700 néző. Vezette: Panayides, Andreou (ciprusiak).
Tatabánya: Bartucz – Rodríguez 4, Maras 9, Havran, Topic, Dissinger 2, Krakovszki 4. Csere: N’Tanzi 2, Enomoto 3 (1), Plaza 3, Przytula 1, Lemos 2, Golubovics 1. Vezetőedző: Cristian Ugalde.
Az eredmény alakulása: 6.p.: 1-3, 14.p.: 17.p.: 5-10, 22.p.: 9-12, 26.p.: 12-16, 33.p.: 17-17, 43.p.: 17-25, 48.p.: 20-26, 55.p.: 25-29.
Kiállítások: 8, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1.

Jaksi véleménye
Sibalin Jakab edző: - Voltak hullámvölgyeink, különösen a második félidő elején. De aztán meg tudtunk újulni, és ismét mi irányítottuk a mérkőzést. A jó kapusteljesítményhez több kimagasló egyéni produkció is társult, ennek is köszönhető a sikerünk.