Csapatunk magának tette nehézzé a győzelmet
2023. november 26.
A Kék Tigriseink szempontjából a szezon legfontosabb bajnoki találkozóján tatabányai siker született. A Balaton-partiak és a Tombor-legénység mérkőzése óriási csatában dőlt el, 22-21-re a mi javunkra.

(fénykép: Balatonfüredi KSE)

Közepes iramban kezdődött a forduló rangadója. Azt is írhatnánk, hogy ezen a meccsen óvatosan estek egymásnak a felek. Mindkét csapat fegyelmezetten védekezett, ám ennek ellenére is, az első játékrészben csak három-három védése volt a kapusoknak. A csapatok fej-fej mellett haladtak, egészen a húszadik percig. Addig - egy ide, egy oda volt a „módi”. Ekkor szerzetünk először kétgólos előnyt. Ám a hatalmas küzdelem, mit sem lanyhult, sőt, a hajrában kiegyenlítettek a házigazdák.

A második félidő a kimaradt ziccereinkkel kezdődött. Az volt a szerencsénk, hogy Székely Marci – bravúrjainak köszönhetően – olyan támaszt adott a csapatnak hátul, amit elől Ancsin Gabiék kamatoztatni tudtak. A tényszerűséghez tartozik, hogy a második harminc perc leginkább a két kapusról szólt, mert nem csupán a mieink hálóőre parádézott, hanem a házigazdáké is. Csak így lehetett esélye a füredieknek a felzárkózásra, viszont már megfordítani nem tudták a végeredményt. Ami talán nem is lett volna igazságos egy olyan rangadón, amelyen, egy-két percet leszámítva, végig a mieink vezettek.

Sikerünkkel nagyon értékes két pontot szereztünk a pontvadászatban zajló versenyfutásban…

A 11. forduló rangadója
Balatonfüredi KSE – MOL Tatabánya KC 21-22 (11 - 11)
Szabadidőközpont, Balatonfüred, 600 néző, vezette: Hargitai G., Markó G.
Tatabánya: Bartucz – Rodríguez 1, Ancsin 10, Obradovics, Topic 2, Győri M. 3, Krakovszki B.2. Csere: Székely M. (kapus), Juhász Á., Maras 2 (2), Pergel 2, Vajda H., Enomoto. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 3.p.: 2-1, 7.p.: 3-4, 9.p.: 5-4, 12.p.: 5-6, 20.p.: 7-9, 23.p.: 8-11, 27.p.: 11-11, 35.p.: 12-13, 37.p.: 14-13, 41.p.: 15-16, 48.p.: 16-19, 53.p.: 17-21, 57.p.: 20-21.
Kiállítások: 2, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 3/2.

Mesterünk mondta
Tombor Csaba: - A védekezésünk rendben volt, de a végén magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Amikor elhúzhattunk volna négy-hat góllal mindig jött egy kisebb rövidzárlat, de ez most már nem érdekes, a legfontosabb, hogy megnyertük a találkozót, és ezzel kissé el tudtunk lépni a közvetlen riválisainktól. Minden esetre dolgozunk tovább, mert még fontos meccsek várnak ránk a bajnokságban és az Európa Ligában egyaránt.