Ismét a dobogón - A bronz feledteti a Tigrisek döcögősebb játékát
2023. május 19.
Előzetesen sem számíthattunk könnyű mérkőzésre a 25. fordulóban a Nemzeti Kézilabda Akadémia ellen. De azzal aligha kalkuláltunk, hogy a hajrá ennyire nehéz lesz.x

Ám végül a szünetben szerezett négygólos előnyünkből kettőt a végére is megőriztünk. Így behúzta a bronzérmet a Tombor-legénység egy fordulóval a szezon vége előtt.

Nehezen indultunk be, mert a góljainkra rendre góllal válaszol a NEKA. Eközben a védekezésünk is hagyott némi kívánni valót maga után, és a kapusunk sem érezte igazán otthonosan magát a háló előtt. Így nem csoda, hogy csak a félidő derekára tudtunk elmenni három góllal a riválisunktól, ezen a fontos mérkőzésen, amelyen győzelmünk esetén már biztos bronzérmesek vagyunk. A két csapat közötti addigi legnagyobb különbség az első félidő hajrájára alakult ki. Ezért négygólos vezetéssel térhetünk pihenőre.

Szünet után sem változott jelentősen a mérkőzés képe. Néha megugrottunk ellenfelünktől, mint a 35. perc tájékán, amikor Ugalde találata már hatgólos előny jelentett. Ám ezután ismét a vendégek jöttek, és máris három-négy gólra olvadt a Kék Tigrisek vezetése. Sőt, tíz perccel a második félidő kezdetét követően már csupán két góllal vezettünk, és az utolsó nyolc-kilenc percnek is mindössze kétgólos előnnyel vágtunk neki. Majd ebben, a már-már kritikus helyzetben még büntetőt is hibáztunk… De a végén – ha némi nehézségek árán is, de – megőriztünk két gólt korábban kialakított előnyünkből, és a megszerezett bronzérmünk miatt a „döcögésre” már senki sem emlékezett.

Így lett meg a bronzérem
MOL Tatabánya KC – NEKA 26-24 (13-9)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 2000 néző, vezette: Bóna Sz., Földesi Cs.
Tatabánya: Székely M. – Pedro 2, Maras 10 (1), Vilovszki 3, Ubornyák 2, Győri M. 2, Ugalde 3. Csere: Nagy B. (kapus), Ancsin 1, Obradovics, Pergel 3, Bodor. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 5.p.: 2-2, 12.p.: 7-5, 19.p.: 9-6, 26.p.: 12-9, 36.p.: 17-11, 41.p.: 18-14, 45.p.: 19-17, 57.p.: 26-22.
Kiállítások: 8, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 0.

Így látta a meccset

Kontra Zsolt: - Ha az egész szezont vesszük, óriási bravúrnak számít, hogy elértük titkos céljainkat, visszaszereztük a bronzérmet. Ezt most ezzel a győzelemmel biztosítottuk be, de ezért a sikerérét köszönet jár klubelnökünknek, Marosi Lászlónak és az ügyvezetőnknek, Németh Zoltánnak, akik rengeteget dolgoztak ezért az eredményért. Tombor Csabát és stábját, valamint a játékosainkat, illetve a szurkolóinkat pedig a legnagyobb elismerés illeti.