Megérdemelt győzelem - Karnyújtásnyira a bronz
2023. május 13.
A tatabányai szurkolók, a 24. fordulóban Füreden is hazai „pályát” teremtve segítették 29-24-es győzelemre a Kék Tigriseket Ezzel pedig belátható közelségbe került a Tombor-csapat a bajnoki bronzéremhez.

Mindkét együttest sérülések „tizedelték”, mégis meglehetősen túlfűtött hangulatban kezdődött a rangadó. A két gárda az első harminc percben szinte végig fej-fej mellett haladt. A lelátóról úgy tűnt, hogy a hazaiak védekezése olykor a durvaság határát súrolja, ám ahhoz, hogy így alakuljanak a dolgok a pályán, a halvány játékvezetői teljesítmény is hozzájárult.

Mégis a mieink nyugodtak meg hamarabb, különösen, hogy Nagy Benedek váltotta Székely Marcit a kapuban. Bár ehhez a megnyugváshoz a bírok vajmi „támogatást” nyújtottak. Legalább három-négy olyan, hibásnak tűnő ítéletük is akadt az első játékrészben, amellyel egyértelműen a csapatunkat sújtották.

Szünet után sem váltott át a meccs „rohanósra”. Miközben, a második félidő derekán – először a találkozó folyamán – hatgólos előnyre tettünk szert fegyelmezett és koncentrált játékunknak köszönhetően. Aztán, a hajrához közeledve, hat-nyolc perc alatt úgy tűnt, kifogyott az üzemanyag a belőlünk, mert a házigazdák két gólra faragták a hátrányukat. De mesterünk, Tombor Csaba ismét húzott egy jót. Visszacserélte a kapuba Székely Marcit, aki aztán a végén négy lövésből négyet hárított, és ezzel stabilizálta a csapatunk vezetését, amely így már kitartott az összecsapás lefújásáig…

Ez történt a rangadón
Balatonfüredi KSE – MOL Tatabánya KC 24-29 (14-16)
Szabadidőközpont, Balatonfüred, 600 néző, vezette: Andorka M., Hucker R.
Tatabánya: Székely M. – Rodríguez 4, Maras 5 (1), Vilovszki 4, Obradovics 1 (1), Győri M. 4, Ugalde 3. Csere: Nagy B. (kapus), Ubornyák 5, Krancz, Pegel 3, Bodor. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 3.p.: 1-3, 6.p.: 4-4, 12.p.: 9-8, 18.p.: 10-12, 22.p.: 11-15, 35.p.: 14-18, 45.p.: 17-23, 53.p.: 23-25, 56.p.: 23-27.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 3/2.

Sibalin Jakab: - Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, de megnyertük a rangadót. A tét sem volt kicsi, de győzelmünk után – fogalmazhatok úgy, hogy – karnyújtásnyira kerültünk a bajnoki bronzéremtől.