Oroszlánként küzdöttek tigriseink
2023. március 5.
Hajszálnyira volt a bravúrtól az ezer sebből vérző együttesünk. Európa egyik legjobb csapata, a Telekom Veszprém ugyanis mindössze egyetlen góllal (28-27-re) tudta legyőznil a mieinket.

Rendkívül hullámzó, viszonylag sok hibával tarkított első félidőt hozott a rangadó. Vezetőedzőnknek már a felkészülés során akadtak bőven gondjai, amelyek közvetlenül a meccs előtt csak tovább szaporodtak. Topic és Győri Matyi kiválását követően Ancsin Gabi sem állhatott Tombor Csaba rendelkezésére. Gabi belázasodott közvetlenül a rangadó előtt. Mindez már majdnem a bemutatáskor, a játékos kijáróban derült ki... Ennek ellenére bő huszonöt percig kiválóan tartottuk magunkat. Ám amit addig felépítettünk, azt a hajrában kis híján leromboltuk. A hajrában a döntetlenért támadtunk, a szünetben mégis háromgólos veszprémi vezetéssel térhettek pihenőre a küzdő felek, mert mi elemi hibákat vétettünk.

Szünet után nagyon gyorsan kinyílt az a bizonyos olló a két csapat között. Székely Marci a kapuban azonban, akár csak az első félidőben, bravúrokkal tartotta meccsben csapatunkat. A játékrész derekára vissza is találtunk a helyes útra, miközben óriási tartásról tettek a srácok tanúbizonyságot ezzel alaposan megszorongatva a bakonyi topcsapatot. Végül pedig jóformán csak egy paraszthajszálon múlott, hogy a forduló meglepetését okozzuk. Nem véletlen, hogy lelkes közönségünk vastapsa kísérte az öltözőben a Kék Tigriseinket.

A pályán történt
MOL Tatabánya KC – Telekom Veszprém 27-28 (12-15)
Tatabánya, multifunkciós sportcsarnok 3600 néző, vezette: Andorka, Hucker.
Tatabánya: Székely M. – Pedro 8, Maras 4, Vilovszki 3, Peric 3 (1), Pergel 3, Ugalde 2. Csere: Nagy B. (kapus), Obradovics, Bodor 2, Ubornyák 2. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 4.p.: 2-1, 8.p.: 3-4, 11.p.: 6-5, 17.p.: 7-8, 24.p.: 10-10, 35.p.: 12-19, 48.p.: 22-24, 56.p.: 23-26.
Kiállítások: 4, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 1/1, illetve 4/2.