Csurgón sziporkáztak a Kék Tigrisek
2023. február 25.
Nem a legjobb előjelekkel vágtunk neki a 16.forduló rangadójának. Sérülések, betegségek, lábadozók nehezítették csapatunk felkészülését. Ennek ellenére óriási erőről és akaratról tettek tanúbizonyságot a mieink, és 30-21-re legyőzték a Csurgót idegenben.

A foghíjas, ezer sebből vérző együttesünk bátran és nagyon határozottan kezdte a somogyországiak elleni meccset. Kapusunk, Székely Marci remekelt és most támadásokban is megvolt a kellő koncentráció, így a félidő hajrájára a korábbi két-háromgólos vezetésünk hatra duzzadt.

A szünet után is fegyelmezettek és türelmesek maradtunk, miközben Marci eszén most is csak nehezen jártak túl a házigazdák. Masszívan védekeztünk és eredményesen támadtunk. Erre pedig nem volt igazi válasza a hazaiaknak. Ennek az lett a következménye, hogy a második játékrész elején már tízgólosra nőtt az előnyünk, és ez a különbség gyakorlatilag a meccs végéig változatlan maradt. Akadtak a rangadónak olyan periódusai, amikor kifejezetten sziporkáztak a Kék Tigrisek. Ezért nem véletlen, hogy a mieink minden várakozást felülmúlva szinte kiütéses győzelmet arattak. Ezzel megerősítve harmadik helyüket a tabellán.

Ezt történt a rangadón
Csurgói KK – MOL Tatabánya KC 21-30 (9-15)
Sótonyi László Sportcsarnok, Csurgó, 900 néző, vezette: Hargitai G., Markó G.
Tatabánya: Székely M. – Pedro 3, Ancsin 4, Topic 1, Peric 8 (3), Obradovics 1, Ugalde 3. Csere: Nagy B. (kapus), Ubornyák 1, Vilovszki 6, Maras, Pergel 3, Edwards, Hornyák B. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 7.p.: 2-5, 13.p.: 5-7, 16.p.: 5-10, 24.p.: 9-11, 38.p.: 9-19, 44.p.: 13-21, 54.p.: 15-27, 57.p.: 18-28.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 3/3.
Mesterünk mondta
Tombor Csaba: - A védekezésünk alaposan feljavult, ennek köszönhetjük a győzelmet.

Tudósítot: Petrik József

Fénykép: Csurgói KK