A Kék Tigrisek felülkerekedtek a Zöld sasokon
2023. február 2.
Székely Marci remek védéseivel indult a Magyar Kupa IV. fordulójának rangadója, a MOL Tatabánya KC és az FTC között.

A mieink kapták el jobban a ritmust. Már a tízedik perc táján négygólos volt a Kék Tigriseink előnye. Aztán a hajrában kis híján – hatgólos előnyünknél – eldönthettük volna a továbbjutás sorsát. Ám, a „hagyományainkhoz híven”, ahelyett, hogy végképp elléptünk volna ellenfelünktől, inkább segítettünk a felzárkózásukban. Ennek következtében és néhány hiba miatt fel is zárkóztak a fővárosi Zöld sasok, így nyílt maradt a második félidőre is a találkozó.

Szünet után egyre tovább zárkózott a Ferencváros. Székely Marci továbbra is remekelt, miközben a vendégek kapust cseréltek, és az egykori tatabányai, Borbély Ádám szintén bravúrosan teljesített az FTC hálója előtt. A két kapussal szemben egyaránt 5-5 hétméteres hibáztak el a büntetés végrehajtók.

Az ötvenedik percben járt a sportcsarnok eredményjelzője, amelyen – a meccs során először – a vendégek álltak, 21-21-nél, továbbjutásra. A budapestieknek ugyanis a döntetlen is elegendő volt a negyeddöntőbe kerüléshez. A FTC, a találkozó véghajrájában sokszor hozta le a kapusát, és hét mezőnyjátékossal támadott. Itt néhány bakit elkövetettek, amit sikerült kihasználnunk. Így végül háromgólos győzelemmel jutottunk be a kupa legjobb nyolc együttese közé.

A kupameccs számokban
MOL Tatabánya KC – Ferencváros 27-24 (17-14)
Tatabánya, Földi Imre sportcsarnok, 800 néző, vezette: Horváth P., Marton G.
TATABÁNYA: Székely M. – Rodríguez 5, Maras 3, Topic 4, Obradovics, Győri M. 4, Ugalde 2. Csere: Peric 8 (1), Vilovszki, Pergel, Bodor, Ancsin 1, Hornyák B, Ubornyák. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása, 5.p.: 3-1, 11.p.: 7-3, 17.p.: 9-7, 20.p.: 13-8, 25.p.: 16-10, 34.p.: 18-15, 39.p.: 20-15, 48.p.: 21-20, 51.p.: 21-22, 54.p.: 23-22
Kiállítások: 6/1, illetve 7/2.
Hétméteresek: 6/1, illetve 7/2.

Mesterünk mondta
Tombor Csaba: - Idény eleji formában kézilabdáztunk. Leginkább a kapusteljesítmény, valamint a védekezésünk emelhető ki. Roppant boldog vagyok, hogy legyőztük a Ferencvárost. Ez reményeim szerint egy jó alaphangot ad majd a bajnokság folytatásához.