Harminc perc menny és pokol
2022. szeptember 30.
Bányász-rangadóként harangozták be, az is lett belőle.

A mieink 30 perc alatt lerohanták (17-6-ra) a Komlót, majd a szünet után a vendégek 4 gólra faragták hátrányukat…

Ötpercnyi tapogatódzó játék után egyértelműen a mieink ragadták magukhoz a kezdeményezést. Székely Marci olyannyira elkapta a fonalat a kapuban, hogy az első harminc percben a komlóiak mindössze négy akciógólt tudtak lőni neki. Brutális iramot diktáltunk. A védekezésünk szinte kifogástalanul „muzsikált”, elől pedig Pedró és Győri Matyi ontották a gólokat. A Bányász-rangadón, egy félidőn át csak az egyik Bányász volt a pályán.

A szünet után viszont szinte szó szerint az öltőzőben maradtunk. Amíg az első félidőben összesen hat gólt kaptunk, addig a folytatásban, bő két perc, alatt hármat, és ez a rossz tendencia a meccs végéig alig változott. Végül, ha kínkeservesen is, de csak behúztuk negyedik győzelmünket, és ez volt a legfontosabb.

Ez történt a pályán
MOL Tatabánya KC – Komló 26-22 (17-6)
Tatabánya, 2500 néző, vezette: Rontó Á., Szanyi P.
Tatabánya: Székely M. – P. Rodríguez 8 (1), Ancsin 2, Peric 2 (1), Vilovszki 3, Győri M. 8 (2), Pergel. Csere: Nagy B. (kapus), Obradovics, Bodor, Maras 1, Edwards, Ubornyák, Topic 2. Edző: Tombor Csaba.
Komló: Granic – Vaskó P.2, Szuharev 2, Grünfelder 1, Szöllősi O. 1, Jerkovic 4, Takács B. Csere: Pásztor I., Szilágyi (kapusok), Hoffmann 1, Melnyicsuk 6 (2), Sunajko F. 2, Zobec, Orbán B. 3, Urbán, Varga Sz. Edző: Kilvinger Bálint.
Az eredmény alakulás, 7.p.: 3-3, 17.p.: 12-3, 21.p.: 15-5, 38.p.: 20-11, 48.p.: 21-17, 58.p.: 24-21.
Kiállítások: 14, illetve 16 perc.
Hétméteresek: 6/4, illetve 2/2.

Vélemények
Tombor Csaba: - A szünet után a mennyből a pokolba zuhantunk, pedig az öltözőben felhívtam a játékosaim figyelmét, hogy nincs még vége. Ennek ellenére hibát, hibára halmoztunk. Ránk is jellemző egyfajta kettőség, most ezt megmutattuk, persze a legfontosabb a két pont megszerzése.

Kilvinger Bálint: - Hogy mi történt az első játékrészben? Nem tudom. Ezek után pedig mentünk egy ilyen második félidőt. Az egyik tanulság az, hogy minden meccs hatvan percig tart, ezért ekkora előnyt nem lehet adni a riválisunknak. De elmondhatom, sajnos ez a kétarcúság jellemzi a csapatomat.

Győri Mátyás: - Amit a Komló a második félidőben produkált, az emberfeletti volt. Igaz, a mi első félidőnk is. Egyébként a szünet után is megvoltak a lehetőségeink, hogy lezárjuk a mérkőzést, de azokat elpuskáztuk, ezért lett szorosabb a vége.

Pásztor Imre: - Olyan rosszul kezdtünk, mintha itt sem lettünk volna. A második félidőre megjött a várva várt tűz, így egész elfogadható eredményt értünk el.

Tudósított: Petrik József