A Kék Tigrisek megharcoltak a győzelemért
2022. szeptember 16.
Nagy küzdelmet és hullámzó játékot hozott a 3. fordulóban a veretlenek csatája. A vendég csurgóiak alaposan megnehezítették a dolgunkat, ám végül csak összejött egy háromgólos (28-25) győzelem.

Kissé idegesen kezdte a mérkőzést mindkét csapat. Valamivel hamarabb nyugodott meg mi és némi előnyt szerezünk, de a félidő végére visszakapaszkodott a vendég együttes.

Szünet után is hullámzó maradt a játék. Néha úgy tűnt, nagyon megszenvedünk minden részsikerért, miközben a csurgóiak ott lihegtek a nyakunkon, és sokszor kerültek „iksz-közeli” állapotba. Az egyenlítés végül egyszer sem jött nekik össze, így a Kék Tigrisek a harmadik összecsapásukat is pontveszteség nélkül hozták le.

A rangadó számokban
MOL Tatabánya KC – Csurgói KK 28-25 (14-12)
Tatabánya, 2300 néző, vezette: Kiu G., Kiu T.
Tatabánya: Székely – Rodríguez 8 (3), Ancsin 4, Peric 3, Topic 4, Győri M. 4 (1), Pergel 1. Csere: Nagy B. (kapus), Obradovics, Vilovski 1, Bodor, Edwards 2, Maras, Ubornyák 1. Edző: Tombor Csaba.
Csurgó: Holló – Gebhardt, Markez 1, Gábor M. 6, Borsos, Rotim 4, Skol 3 (1). Csere: Bazsó, Krecic 4, Herceg 3, Krsmancic, Spruk, Tóth Á, 3 (2), Szeitl 1. Edző: Baranyai Norbert.
Az eredmény alakulás, 6.p.: 2-2, 15.p.: 8-5, 22.p.: 10-9, 37.p.: 16-14, 44.p.: 21-17, 54.p.: 25-20. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 5/3.

Edzők és játékosok mondták
Tombor Csaba: - Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, amelyen a Csurgó kihasználta a hibáinkat. A lényeg azonban, hogy itthon tudtuk tartani a két pontot egy végig szoros, kiélezett találkozón. Fejlesztjük magunkat tovább.
Ancsin Gábor: - Egész héten egy ilyen kemény találkozóra készültünk. Amikor koncentráltan játszottunk, az megmutatkozott az eredményen is. Tudtuk, hogy a Csurgó egy jó csapat, és ezt bizonyította.
Baranyai Norbert: - Az eredménnyel nem lehet elégedett, de a küzdeni tudásunk és az akarásunk dicséretes volt. Szerettük volna megnehezíteni a hazaiak dolgát, de a meccs elején elkövetett hibáink a végén bosszulták meg magukat.
Gábor Marcell: - Harcos találkozó volt, amelyen sikerült olykor elbizonytalanítanunk a Tatabányát, mert nem mentünk eleve feltett kézzel a pályára. Szerettünk volna bravúrt elérni, de ez most nem jött össze.

Tudósított: Petrik József