Tigriseink szárnyát szegték a Zöld sasoknak
2022. szeptember 10.
A szakemberek többségének véleménye szerint az idei pontvadászatban a Ferencváros és a MOL Tatabánya KC pályázik a legjobb eséllyel a bajnoki bronzéremre.

Így azután ez a mérkőzés rangadónak számított, amelyet hét (37-30) góllal megnyerve szegtük szárnyát a Zöld sasoknak.

Túlfűtött, ám remek hangulatban kezdődött a mérkőzés. Eleinte mindkét együttes sok hibával játszott. A mieink nem nagyon találták az ellenszerét a fővárosiak gyorsan vezetett támadásainak. Emellett a játékvezetők is, mintha nem azonos mércével ítélték volna meg a két csapat játékosainak ténykedését. Ebből adódóan csapatunk meglehetősen sokat játszott emberhátrányban. Ennek dacára is tartottuk a lépést a Fradival.

A fordulást követően jóval feszesebb lett a védekezésünk. Támadásokban pedig kifejezetten okosan játszottak Peric-ék. A kapuban pedig Székely Marci parádézott, őrületbe kergetve a fradistákat. Azaz, összeálltak a dolgok, ennek pedig a Fradi látta a kárát. A hajrában pedig, a budapesti alakulat minden reményt elveszette, hogy pontosan távozzon a Kék Tigrisek otthonából.

A rangadó számokban
MOL Tatabánya KC – Ferencváros 37-30 (15-16)
Tatabánya, multifunkcionális sportcsarnok, 3500 néző, vezette: Bíró Á., Kiss O.
Tatabánya: Székely – Rodríguez 2, Ancsin 9, Topic 2, Peric 11 (3), Győri M. 5, Pergel. Csere: Obrdovics, Maras 3, Vilovski, Edwards 3, Bodor 1, Ubornyák 1. Edző: Tombor Csaba.
FTC: Borbély – Bujdosó 3, Ónodi-Jánoskúti, Debreczeni 4, Mikita1, Nagy B. 5, Kovacsics 6. Csere: Győri K. (kapus), Bognár A. 1, Füzi 3, Prainer 3, Lékai 3, Imre 1, Podán, Balogh Zs. Edző: Pásztor István.
Az eredmény alakulás, 6.p.: 3-3, 14.p.: 5-6, 17.p.: 8-6, 25.p.: 12-14, 34.p.: 18-17, 41.p.: 25-21, 50.p.: 29-24, 55.p.: 33-26.
Kiállítás: 14, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 1/0.

Tombor Csaba: - Számunkra nagyon fontos volt, hogy az első hazai meccsünket, ami mindjárt rangadó volt, megnyerjük. Nagy mérkőzést vívtunk az FTC-vel. Az első játékrészben megérdemelten jutott vezetéshez a vendégcsapat, ám a szünet után feljavult a védekezésünk. Székely Marci extrát nyújtott a kapuban, és támadásban is többen kiválóan teljesítettek.
Pásztor István: - A második félidőben különösen, de már az elsőben is megmutatkozott, hogy a védekezésünk, egy ilyen erős riválissal szemben nincs azon szinten, amilyenre szükség lenne. Igazából addig voltunk partiban a Tatabányával, ameddig a védekezésünk úgy, ahogy funkcionált.

Székely Márton: - Némi túlzással előrehozott bronzmeccsnek is titulálhatnánk ezt a találkozót. A sikert a szünet után alapoztuk meg, amikor jobban, gyorsabban és határozottabban védekeztünk, és ezzel a Ferencváros már nem tudott mit kezdeni.

Kovacsics Péter (FTC): - Teljesen megérdemelten nyert a Tatabánya. Az első félidőben ugyan még vezettünk, de már akkor sem volt olyan a védekezésünk, amilyennek egy ilyen meccsen kell.