MOL-kupa: Ezüstérmesek a Kék Tigrisek
2022. augusztus 21.
Azzal, hogy csapatunk a kupa első játéknapján legyőzte a BL-induló, horvát PPD Zagreb gárdáját, így bejutott a MOL-kupa fináléjába, ahol a Telekom Veszprémmel találkozott.

A Kék Tigrisek nagyot küzdöttek, de a klasszisok sorát felvonultató bakonyi alakulat így is 33-29-es győzelmet aratott, elhódítva ezzel a trófeát.

Kihagyott tatabányai ziccerekkel indult a finálé, amit a vendégek könyörtelenül kihasználtak. A hazaiak mester így már az 5.percben időt kért. Ez jó hatással volt a mieinkre, mert egyértelműen feljavult a védekezésünk. A 24.percben egy közjáték zavarta meg az addig sportszerű meccset. Maras szabálytalankodott a veszprémiek irányítójával, Mahé-val. Mind ketten elestek. A durvának tűnő szabálytalanság után, azonban a vendégek francia irányítója elégtételt akart venni. A játékvezetők mindkét játékosnak piros lapot mutattak fel. A mérkőzés feszültebb hangulatban folytatódott. Az esetet követően a mieink nyugodtak meg hamarabb, és ez félidei döntetlenben is megmutatkozott.

Szünet után is jó iramban folytatódott a találkozó. Csapatunk az 50-55 percig jól tartotta magát a rekord bajnok és kupagyőztessel szemben ellen. Végül azonban kidomborodott a tudásbeli különbség és, ha szoros meccsen is, de behúzta a győzelmet a Veszprém, és ezzel elhódította az első alkalommal kiírt MOL-kupát.

MOL-kupa nemzetközi férfi torna, döntő
MOL Tatabánya KC – Telekom Veszprém 29-33 (15-15)
Tatabánya, 2500 néző, vezette: Horváth M, Altmár K.
TATABÁNYA: Nagy B – Hornyák B. 1, Ancsin 4, Topic 2, Peric 5 (3), Győri M., Ugalde 1. Csere: Székely M. (kapus) 1, Pedro 5 (1), Bodor 1, Vilovszki 2, Ubornyák 1, Maras, Edwards 4, Obradovics 2. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulás, 4.p.: 0-2, 11.p.: 3-6, 18.p.: 7-9, 26.p.: 11-15, 33.p.: 17-16, 38.p.: 18-20, 48.p.: 22-26, 56.p.: 26-32.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, illetve 2/1.
A döntő legjobb tatabányai játékosa, a kapus Székely Márton lett. A veszprémieknél pedig Mikita Vailupau.
A bronzmeccsen lengyel siker született, miután a Wisla Plock 31-27-re legyőzte a PPD Zagrebet.

Tudósított: Petrik József