A harmadik felkészülési mérkőzésünket is megnyertük!
2022. augusztus 5.
A Gyöngyös hazai és a NEKA idegenbeli legyőzése után ezúttal az élvonalbeli bajnokság előző szezonjában a nyolcadik helyen végző Budakalász volt ötödik helyezett csapatunk ellenfele, amely ezúttal is nélkülözni kényszerült a sérült Pergelt és Pericset.

Felkészülési mérkőzés
MOL-Tatabánya KC–Budakalász 34-27 (19-12)
Tatabánya, zárt kapuk mögött.
Tatabánya: Székely – Ubornyák, Ancsin 6, Obradovics, Topics 3, Győri 1, Ugalde 4. Csere: Nagy (kapus), Maras 6, Hornyák 2, Krancz 1, Bodor 1, Pedro 8, Vilovszki 2, Edwards. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Hétméteresek: 3/2, illetve 5/3.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-3, 9. p.: 6-4, 19. p.: 10-9, 26. p.: 16-9, 37. p.: 22-14, 44. p.: 27-16, 49. p.: 29-21, 59. p.: 32-26.

A Gyöngyös hazai és a HSA NEKA idegenbeli legyőzése után ezúttal az élvonalbeli bajnokság előző szezonjában a nyolcadik helyen végző Budakalász volt ötödik helyezett csapatunk ellenfele, amely ezúttal is nélkülözni kényszerült a sérült Pergelt és Pericset.

A mérkőzést mindkét csapat idegesen, sok hibával kezdte, támadásban és védekezésben is bőven akadt javítanivaló mindkét oldalon. Mi nyugodotunk meg előbb, az egyre inkább belemelegedő, büntetőt (majd a kipattanó utáni lövést is) hárító Székely védései adták meg a csapat stabilitását. 10-9-nél egyszer még feljöttek egy gólra a vendégek, innentől kezdve azonban nagyon összeállt a védekezésünk, ennek köszönhetően pedig zsinórban hat gólt lőttünk. Két szélsőnk, Ugalde és az első játékrészben öt gólt szerző Pedro is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, miközben a beállósokat is egyre többször sikerült megjátszani. Maras játékidőn túl dobott gyönyörű szabaddobás-góljával alakult ki a hétgólos félidei különbség.

A második játékrész elején nem változott a különbség, a félidő közepére azonban fiaink 10 gól fölé növelték előnyüket, ekkor Ancsin és Maras voltak a gólfelelőseink. A játékrész végén már látszott a felkészülési időszak sűrűjében járó hazai csapaton a fáradtság, emellett több fiatal tatabányai tehetség is lehetőséget kapott, így a Budakalász a mérkőzés végére visszaállította a félidei különbséget. Ehhez az is kellett, hogy Nagy időntúli hétméterest védjen, de az összességében jól játszó csapatunk győzelme egyáltalán nem forgott veszélyben.

Tombor Csaba: – Nehéz héten van túl a csapat, hiszen a maximális edzésterhelés mellett két edzőmeccset is játszottunk. A mérkőzés képével többé-kevésbé elégedett vagyok, elindultunk egy úton, amin remélem, hogy a lehető legkönnyebben megyünk végig. Örülök, hogy újra nyerni tudtunk.

Tudósított: Kun Attila