Egy vereség, egy győzelem a középdöntőben
2022. július 13.
Az U20-as válogatott az 5-8. helyért játszhat az Európa-bajnokságon.

A középdöntő első mérkőzésén Magyarország Spanyolországgal csapott össze még kedden. A spanyolok nagyon bekezdtek az első játékrészben, a magyar csapat pedig csak rohant az eredmény után. A második félidőben azonban jobbik arcát mutatta a válogatott, a 40. percben felzárkóztak 23-20-ra. Az utolsó tíz percre fordulva már csak kettő volt a különbség, azonban nem tudtak közelebb kerülni a fiúk, 32-30-ra nyertek a spanyolok.

A mai, második középdöntős mérkőzésen a portugálok már azzal a tudattal léphettek pályára, hogy egy vereség ellenére is bejutnának az elődöntőbe, hiszen a dánok kikaptak Spanyolországtól. Azonban a házigazdák győzelemre törtek, de a magyar csapat nem hagyta magát és a szünetben néggyel vezetett. A második játékrészben sem tudott közelebb kerülni a portugál csapat, a magyar válogatott 33-30-ra tudott nyerni.

A válogatott így a 5-8. helyért játszhat és július 15-én 13:00-kor Németországgal játszik legközelebb. A spanyolok ellen Andrej Pergel kétszer, míg ma a portugálok ellen egyszer talált be.