A hazaiaké lett a két pont
2022. május 28.
Ragyogó kezdésünk után felébredt a Veszprém és otthon tarotta a két pontot.

A K&H Liga utolsó fordulójában Veszprémbe látogattunk. A mérkőzés kezdődobását egy nyolcéves kisfiú, Máté végezhette el, aki hívta a mentőket, amikor szívbeteg anyukája rosszul lett. Máté segítségének köszönhetően gyorsan megérkezett a segítség.

Mi kezdhettük a mérkőzést és Sunajko góljával meg is szereztük a vezetést és Bartucz közel járt ahhoz, hogy kivédje Nenadic hetesét, de végül bepattant a labda. A túloldalt Sunajko sem hibázott, így 2-1-re vezettünk a 3. percben.

Szélsőnk triplázott, 3-1-re mentünk, majd Bartucz védése után a háromgólos előnyért támadhattunk és Bartucz újabb védését követően Ancsin talált be, nagyon benyitottunk! Szurkolónk szinte hazai hangulatot teremtettek a Veszprém Arénában, jól indult a mérkőzés!

Két hibánkat ezt követően kíméletlenül kihasználta ellenfelünk, így felzárkóztak Strlekék egyre, majd ki is egyenlített a Veszprém. A játékvezetők kissé „darabossá” tették a mérkőzést, sokszor megállítva mindkét csapat lendületét. Egy újabb eladott labda után már meg is szerezte a vezetést ellenfelünk, de Ancsin ki tudott egyenlíteni a 9. perc végén.

A következő egyenlítés már elmaradt és Sunajko hiába akart labdát szerezni, a sípszó elmaradt, így nem támadhattunk az újabb x-ért. Semmi gond, mentünk tovább és Bartucz újra védeni tudott és Ancsin nagy góljával ki is egyenlítettünk ismételten. Vártunk az első kiállításra, de nem jött, Győri kezéből kicsúszott a labda, így nem tudtunk újra felzárkózni riválisunkra. A Veszprém pedig minden hibát kihasznált, először mentek el hárommal, időt is kért Dragan Djukic a 17. perc elején.

Ellenfelünk előnye gyorsan nőtt, a 21. percben öttel vezettek Siposék, volt pár kapufánk is, de sok hibával játszottunk. A kapuban is csere volt, Wyszomirski érkezett és be is mutatott egy védést, azonban riválisunk már hattal vezetett. Hosszú idő született újra gólunk, Ancsin volt a szerzője, 17-12 volt az állás a 24. percben, Momor Ilic pedig időt kért. Stojnic harcolt ki egy támadófaltot, a fordulásból pedig Hornyák volt eredményes.

Ancsin a hatodik gólját szerezte 27. percben, öt és hat között mozgott a különbség, Wyszomirskinek volt egy újabb hárítása Lukács lövésénél. Sunajko tudott menteni nagyot egy indításnál, szerencsére sérülés nélkül megúszta, Iliccsel ütközött össze. A 30. percben először vezetett héttel a Veszprém és végül ez is maradt a különbség a szünetre, 21-14-es állásnál vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőt a Veszprém kezdte jobban, Blagotinsek meze is elszakadt a nagy küzdésben, Wyszomirski pedig akrobatikusan tudott egyet hárítani, majd Sipos ziccerét is megfogta a lengyel kapus, majd Blagotinsek ziccerét is védte. Az első emberelőny is megérkezett, Lékai ért lábbal bele a labdába.

Azonban egyre több és több hiba csúszott a játékba, tízzel ment a Veszprém, az emberelőnyt végig engedték a játékvezetők, kicsit későn jött kétszer is a passzív...azonban jött az újabb kiállítás, Blagtinsek ült le a padra, Dragan Djukic pedig időt kért.

Az időkérést követően a Veszprém már tizeneggyel is tudott menni, de a 49. percre fel tudtunk hétre zárkózni, Tóth szép passzából Fekete volt eredményes. Cupara nagyon jól szállt be a második félidőre, többször is mattolni tudott minket a szlovén kapus. A mérkőzés végéig kilenc és tíz között mozgott a különbség. A vége 37-28 lett.

Csapatunk nagyon jól kezdett, de a Veszprém szépen lassan belejött és mi is elkezdtünk fáradni és egyre több hiba csúszott a játékba. A második játékrészben volt egy erős tíz percünk, amikor feljöttünk hétre. A csapat azonban küzdött, de a Veszprémre nem volt ellenszer.

Nagyon szépen köszönjük szurkolóinknak a támogatást, szinte hazai hangulatot teremtettek nekünk idegenben, szuperek voltatok!

K&H Liga, 26. forduló
Telekom Veszprém – Grundfos Tatabánya KC 37-28 (21-14)

Tatabánya: Bartucz, Wyszomirski (kapusok), Bognár, Tóth, Juhász 3, Hornyák 1, Stojnic 1, Sunajko 6, Győri 3, Urban 4, Ancsin 9, Zdolik, Ushal, Fotache, Fekete 1, Bodor

Edző: Dragan Djukic

Kiállítások: 6 perc, illetve 2 perc
Hétméteresek: 2/3, illetve 2/2

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 8-7, 15. perc: 12-10, 20. perc: 16-11, 25. perc: 18-13, 30. perc: 21-14, 35. perc: 24-15, 40. perc: 26-15, 45. perc: 30-20, 50. perc: 31-24, 55. perc: 35-26, 60. perc: 37-28

Képek forrása: Peka Roland/Telekom Veszprém