Szép zárás hazai pályán
2022. május 21.
Magabiztos győzelmet arattunk a Kecskemét ellen a szezon utolsó hazai találkozóján.

A K&H Liga 25. fordulójában a Kecskemét együttesét fogadtuk. A szezon utolsó hazai mérkőzése nagyon sok játékosunknak és vezetőedzőnknek is az utolsó találkozója volt Tatabányán, de Dragan Djukic üzenetéhez hasonlóan játékosaink is meg fognak szólalni az elkövetkező napokban. Ami örömteli hír volt, hogy Hornyák Péter több, mint hét és fél hónap után volt újra meccskeretben.

A vendég együttes kezdhette a találkozót és egyből be is talált Enomoto, a túloldalt Urban próbált egyenlíteni, azonban Deményi védett, de a kipattanót nagy harc után Stojnic szerezte még és Ancsin megszerezte első találatunkat.

A 3. percben 2-2 volt az állás, Hornyák Bence dobta a második gólunkat, majd a harmadik találatunk is szélről jött, Sunajko volt eredményes. Majd jött csapatkapitányunk és át is vettük a vezetést először a mérkőzésen a 4. percben.

Urban másodjára már nem hibázott, 5-4-re módosította az állást és gyorsan meglett a kétgólos előny is, Sunajko volt újra eredményes Bartucz indítását követően. Ezt egy szépségdíjas gól követte, kínaiból talált be Urban, majd jött a pillanat, amire nagyon vártunk. Hornyák Péter újra a pályán, habár csak egy hetes erejéig, azonban nem hibázott, háromra nőtt a különbség.

Szélsőnk a második hetesét is bedobta, így már néggyel vezettünk a 13. percben. Gólgazdagon indult a mérkőzés, egy kicsit alábbhagyott a kezdeti lendület mindkét együttesnél, de szerencsére többgólos előnyt alakítottunk ki. Sunajko szerzett labdát a 15. percben és ezt követőén Győri adott egy nagyon szép passzt Hornyák Bencének, aki ezt gólra is váltotta.

Hornyák Péter már harmadjára jöhetett hetest lőni a 17. percben, azonban ez a kísérlet a felső lécen csattant. Győri gólpassza után ott volt az első találata is, majd a vendég vezetőedző először kért időt a találkozón. Bartucz két védést mutatott be gyorsan, azonban Menyhárt hetesét már ő sem tudta hárítani. A túloldalt pedig ismét jöhetett Hornyák Péter a hetes vonalhoz és most már nem hibázott.

Bartucz negyedik védése is megvolt, azonban a túloldalt Deményi is hárítani tudott, maradt a háromgólos különbség a 22. percben, amint viszont kettőre megközelített minket a Kecskemét, Dragan Djukic időt kért.

Az időkérés után jött az újabb kínai találat, ezúttal csapatkapitányunk volt eredményes, majd Ancsin talált be kétszer egymás után. A Kecskemét nem hagyta magát, kettő és három között mozgott a különbség. Ancsin sem hagyta magát, jött zsinórban a harmadik gólja, így újra néggyel mentünk. Majd ötre is nőtt ez az előny, Stojnic két egymást követő védekezésben szerzett labdát, Győri indította Sunajkot, aki nem hibázott elől.

Ancsin az ötödik góljánál járt a 27. percben, de a 28.-ban jött a hatodik is! A félidő végére megint megindultak a gólok, Bartucznak is volt egy újabb védése, így a szünetre hatgólos előnnyel vonulhattunk, 21-15-ös állásnál.

Ancsin a második ott kezdte, ahol az elsőt abbahagyta, jött az újabb szép találat tőle, majd Urban nagy keresztpassza után Hornyák Bence talált be, így már nyolccal vezettünk. Az első kiállításunk eléggé későn született meg, sportszerű volt a találkozó, Stojnic kapott két percet, emberhátrányban pedig visszaállt a hatgólos különbség. Azonban a túloldalt is jött az első két perc, Szrnka volt a kiállított. Ancsint nem lehetett megállítani, meglett a nyolcadik találata is a 36. percben.

Nem tudtunk jobban ellépni a Kecskeméttől, több, kisebb hiba belecsúszott a játékunkba. Ushal többet volt a pályán a második játékrészben, és öt perc alatt két gólt is szerzett gyorsan. Újra emberelőnybe kerültünk, Ancsin pedig megdobta kilencedik gólját is. Úgy látszik, a kínai gólokkal nem tudtunk betelni a mai mérkőzésen, ezúttal Zdolik volt így eredményes.

Jött a második vendég időkérés, amit gól is követett, de Győri végigsprintelte a pályát és gyorsan válaszolt, majd egy labdaszerzést követően Sunajko volt eredményes, így már tízzel vezettünk.

A 49. percben Wyszomirski védett egyet lábbal, majd az indulásból Juhász verte át a Kecskemét védelmét, ezzel 35-25-re módosítva az állást. Zdolik is érkezett újból, majd a Kecskemét elkezdett hét a hat ellen játszani, de ezt egymás után gyorsan háromszor is megbosszultuk, már tizeneggyel vezettünk.

Egy kissé kiengedtünk a vége felé, újra feljebb kapaszkodott a Kecskemét, időt is kért vezetőedzőjük, 39-31 volt az állás az 57. percben. Wyszomirski még egy akrobatikus védést is bemutatott a végén, majd a túloldalt Bodor is megszerezte első gólját, nem volt esélye Deményinek. Bognár kapott a végén még egy két percet, de ez már nem változtatott a dolgokon, magabiztosan, 42-34-re nyertünk a Kecskemét ellen.

Ancsin Gábor volt ma a leggólerősebb játékosunk a maga kilenc találatával, de Sunajko is nyolc gólig jutott és a visszatérő, Hornyák Péteris három hetest értékesített.

Köszönjük, hogy ennyien kilátogattatok a szezon utolsó hazai mérkőzésére és köszönjük az egész éves támogatást, de még egyszer utoljára együtt szurkolhatunk Veszprémben is a jövő héten!

K&H Liga, 25. forduló
Grundfos Tatabánya KC – Kecskeméti TE – Piroska szörp 42-34 (21-15)

Tatabánya: Bartucz, Wyszomirski (kapusok), Bognár, Juhász 5, Hornyák B. 3, Stojnic, Sunajko 8, Győri 3, Urban 3, Ancsin 9, Zdolik 2, Ushal 2, Hornyák P. 3 (3), Fotache 1, Fekete 2, Bodor 1

Edző: Dragan Djukic

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc
Hétméteresek: 3/4, illetve 6/6

Nézőszám: 1662

Eredmény alakulása: 5. perc: 4-4, 10. perc: 7-5, 15. perc: 10-6, 20. perc: 11-8, 25. perc: 15-12, 30. perc: 21-15, 35. perc: 24-18, 40. perc: 28-22, 45. perc: 33-24, 50. perc: 35-27, 55. perc: 39-30, 60. perc: 42-34

Képek forrása: Székely-Marosi Kata