Elhoztuk a két pontot Komlóról!
2022. május 7.
Magabiztos játékkal és Bartucz bravúrjainak is köszönhetően mi nyertünk a bányász rangadón!

A K&H Liga 23. fordulójában Komlóra látogatott csapatunk. Idén már kétszer is játszottunk a baranyaiak ellen és mindkétszer nyerni tudtunk, habár egyik találkozó sem volt egyszerű. Most is kemény, jó tempójú mérkőzésre készülhettünk.

Mi kezdhettük a találkozót és Hornyák és Juhász hozott össze egy kínait, amit utóbbi értékesített is. Hornyák második találatunknál pedig már nem gólpasszal jelentkezett, hanem egy szép „kötényes” góllal. Utána két szép védekezést mutattunk be, egyikből egyből fordultunk és Juhász volt eredményes.

Sajnos azonban hamar jött az első emberhátrányunk, csapatkapitányunk kellett, hogy leüljön a padra. Bartuczot ez nem hátráltatta és nagyot védett és emberhátrányban nőtt először háromra az előnyünk, de a Komló vissza tudott zárkózni hamar és a 9. percben eggyel mentünk.

A csarnokban parázs hangulat volt, mindkét csapat szurkolótábora nagyban bíztatta a sajátjait. A különbség egy volt a két együttes között a 13. percben, nagyon pörgős volt a találkozó, Bartucz pedig gyönyörű hárításokat mutatott be sorra, de jött az újabb emberhátrány. Azonban kapusunk bele tudott érni a hetesbe, így az a kapufán csattant, a túloldalt pedig Balogh háromra növelte a különbséget.

Balogh jól szállt be a találkozóba, egy perc alatt két gólt is szerzett, majd mehettünk a négygólos előnyért. Juhász kiharcolt egy hetest, Balogh pedig zsinórban harmadik gólját is megdobta a büntetőből. Nem voltunk sokáig többen a pályán, Ushalt is kiküldték. Juhász azonban újabb kiállítást harcolt ki és hetest is, Balogh pedig jött és gólra is váltotta.

Jött az első hazai időkérés, majd az első beállós találatunk, Juhász nagy passzából Stojnic talált be, majd újból jött szlovén játékosunk és szép gólt szerzett, ezzel pedig ötre nőtt az előnyünk, majd hamar hatra is!

Juhász a 29. percben a harmadik emberelőnyét harcolta ki a meccsen és újra beallóból voltunk eredményesek, ezúttal Ushal volt a gólszerző. A szünetre végül ötgólos előnnyel vonulhattunk, 12-17 volt az állás. Ahogy azt Balogh és vezetőedzőnk is szerette volna, védekezésben erősek voltunk, ebből tudtunk sokszor gyorsan fordulni, a kapuban pedig Bartucz remekelt.

Kapusunk a második félidőt is védéssel kezdte, majd Zdolik akasztott egy hatalmas gólt Pásztor kapujába, aztán jött még egy nagy kapufás gól átlövőnktől. Ezt követte egy sárga lap, amit vezetőedzőnk kapott, mivel nem értett egyet Juhász kiállításával. Bartucz pedig a kapuba visszafutva is tudott védeni, nem volt kis hárítás. Elől pedig ezek Zdolik percei voltak, jött egy újabb szép gól tőle, majd egyből a következő.

Bartuczra ma valóban nem voltak szavak, önkívületi állapotban védett kapusunk. Öt-hat gól között mozgott az előnyünk, bár a 43. percben visszajött négyre a Komló. Jött azonban pár védés, Zdolik pedig elől remekelt. Már hétre duzzadt a különbség és a 49. percben először nyolcra is.

Lendületünk nem állt meg a végéig, Balogh azonban sajnos lebicegett a pályáról sérülés miatt. Az utolsó öt percre is nyolcgólos előnnyel fordultunk, a végén azonban hat lett a két csapat között, 26-32-es sikert arattunk Komlón!

Bartucz László szenzációsan védett, Zdolik Bence csak a második játékrészben hét gólt szerzett és összesen hét játékosunk jutott el legalább három találatig. Azonban ahogy vezetőedzőnk is mondta a mérkőzést követő sajtótájékoztatón, ő nagyon örült a kiváló egyéni teljesítményeknek, mégis a legjobban azzal volt elégedett, hogy csapatként játszottunk ma.

Legközelebb is idegenben fogunk játszani, még pedig jövő hét vasárnap a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen.

K&H Liga, 23. forduló
Sport36-Komló – Grundfos Tatabánya KC 26-32 (12-17)

Tatabánya: Bartucz (18/42) 43%, Wyszomirski (kapusok), Bognár 1, Juhász 3, Hornyák 3, Stojnic 3, Sunajko 3, Balogh 5, Győri, Urban 1, Ancsin 3, Zdolik 8, Ushal 2, Fotache, Fekete, Bodor

Kiállítások: 14 perc, illetve 12 perc
Hétméteresek: 3/5, illetve 3/5

Eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 4-6, 15. perc: 6-8, 20. perc: 8-12, 25. perc: 10-15, 30. perc: 12-17, 35. perc: 14-20, 40. perc: 16-22, 45. perc: 19-25, 50. perc: 20-28, 55. perc: 22-30, 60. perc: 26-32