Magyarország kijutott a jövő évi világbajnokságra!
2022. április 16.
A hatgólos Ancsin vezérletével 31-22-re nyert a magyar válogatott Izrael ellen.

A magyar férfi kézilabda-válogatott egygólos előnyből várhatta a tatabányai visszavágót Izrael ellen.

Sunajko Stefan nem került a meccsnapi keretbe, mivel a szövetségi kapitány Topicot és Rodriguezt választotta a honosított játékosok közül, Balogh pedig a tegnapi edzésen kisebb sérülést szenvedett, így ma nem játszhatott. Azonban ott volt a csapatban a 125. válogatott összecsapására készülő Ancsin, valamint Győri is.

A mérkőzést a magyar válogatott kezdte, Ancsin rögtön ki is harcolt egy hetest, azonban Győri lövése a kapufán csattant. Az első gólt Szita révén a magyar csapat szerezte, Ancsiné volt a második találat. Az első izraeli gól a hatodik percig váratott magára.

Nagyon keményen védekezett mindkét fél, a 9. percig csupán három gól esett, de Ancsin volt az első duplázó, Mikler pedig három védéssel nyitotta a mérkőzést, de átlövőnknek hamar összejött a harmadik gól is, az izraeliek időt is kértek.

Mikler nagyon jól folytatta a találkozót, 6/8-tel állt a 12. percben, de szépen lassan az izraeliek is belelendültek az összecsapásba, de Yosef Appo talán túlságosan is, Hanusznak adott egy hatalmas taslit, piros lap lett a vége. Utána pedig hiába jött egy szép kínai, Rodriguez sajnos a vonalra lépett, így nem ért a találat. A 20. percre pedig egyre apadt az előny, támadásban sokat hibázott a magyar válogatott, de Rodriguez most érvényes gólt szerzett, így megint kettőre nőtt a különbség.

Hanuszt ma nem kímélték az izraeliek, most a beállótól, Natsia Snirtől kapott egy öklöst, de itt nem fújtak semmit a játékvezetők, azonban az irányítót ez nem zavarta, nagyon lendületesen játszott, a túloldalt pedig Lumbrosonak volt nagy meccse. A szünetben kettővel vezetett a magyar csapat, 15-13 volt az állás.

A második játékrész is magyar góllal kezdődött, Pedro volt eredményes és a kapuba beálló Székely is védéssel nyitott, a fordulásból pedig jött az újabb gól, négy volt a két csapat között. Ancsint pedig nem kellett félteni, a második félidőben ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta. Lényeg a lényeg, a válogatott bekezdett a második félidőben és hattal vezetett a 35. percben, Izrael pedig időt is kért.

Az ellenfél azonban nem adta fel, kihasználta a kisebb megingását a válogatottnak és visszazárkóztak kettőre, de Ancsin góljainak is köszönhetően, meglépett ismételten öttel a magyar együttes, átlövőnk pedig már hat találatnál járt.

Székely nem csak védéseket mutatott be, hanem egy gólt is dobott az 51. percben és a válogatott egyre jobban el tudott lépni Izraeltől, az ellenfél ugyanis elfáradt és egyre többet hibázott, a magyar csapat pedig pont az ellenkezőjét tette, bejöttek a húzások és már nyolcgólos volt az előny az 55. percben.

A végén a két csapat között kilenc lett a különbség, Magyarország 31-22-re győzte le Izraelt, így kijutott a jövő évi világbajnokságra!

A mérkőzést követően a hat gólig jutó és a mai napon 125. válogatott mérkőzést játszó Ancsin Gábor értékelt:

Jubileumi mérkőzés, jól ment neked és a csapatnak is a játék és kijutottatok a vb-re. Lehetett volna még ennél is jobb a mai nap?

- A lényeg az, hogy magabiztosan nyertünk, nagyjából sikerült kijavítani azokat a hibákat, amiket az első mérkőzésen elkövettünk. Boldog vagyok és büszke vagyok a csapatra, hogy két ilyen brusztos meccset így tudtunk lehozni!

Világbajnoki selejtező, visszavágó
Magyarország – Izrael 31-22 (15-13)

Magyarország: Mikler 7/20 (40%), Székely 6/15 (35%) 1 (kapusok), Sipos, Topic 3, Leimeter, Bóka 4, Győri, Fazekas, Rosta, Rodriguez 5, Szöllősi, Szita 6, Ancsin 6, Bodó 1, Hanusz 3

Szövetségi kapitány: Chema Rodriguez

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc
Hétméteresek: 0/1, illetve 1/3

Eredmény alakulása: 10. perc: 5-2, 20.perc: 9-7, 30. perc: 15-13, 40. perc: 21-19, 50. perc: 26-21, 60. perc: 31-22

Képek forrása: Török Attila/Nemzeti Sport