Ez igazi csapatmunka volt!
2022. április 2.
Felőröltük a Füredet, a szezon eddigi talán legjobb teljesítményét nyújtották a Kék Tigrisek!

A K&H Liga 20. fordulójában a Balatonfüredi KSE csapatát fogadtuk. Az első összecsapásunkon a fürediektől nagy pofont kaptunk, tíz góllal kaptunk ki a Balaton északi partján. Riválisunk az előző fordulóban hazai pályán játszott döntetlent a Telekom Veszprémmel, így jó előjelekkel várhatták a mérkőzést, de mi is, hiszen magabiztos sikert arattunk a NEKA ellen.

A Füred kezdhette a találkozót, azonban passzívig játszottak, Urban el tudta csenni a labdát, indításából pedig Zdolik cunderből volt eredményes. A második támadást is kivédekeztük, Bartucz tudott hárítani, majd heteshez jutott ellenfelünk, de Szöllősi azt értékesíteni tudta.

Zdolik szerezte a második találatunkat is, nem léptek ki rá, nagy gólt akasztott a jobb felsőbe átlövőnk. Védekezésben nagyon erősen kezdtünk, nehezen jutott lövéshez a Füred, de akkor meg jött Bartucz! A másik oldalon pedig Zdolik jött újból, kapusunk újfent hárított, a megindulást meg Juhász fejezte be, 4-1-re vezettünk a 6. percben.

A negyedik Zdolik lövés már nem talált utat a kapuba, azonban a Balaton-felvidékiek eladták a labdát, a négygólos előnyért mehettünk, azonban Ancsin lövését hárítani tudta Bősz. Bartucz káprázatosan kezdte a találkozót, megint védeni tudott, de Bősz is beindult a túloldalon.

Úgy látszott, ez a kapusok perce volt, védés védést követett mindkét oldalon. Emberelőnyhöz jutottunk a 11. percben és most már Bősz sem tudta megfogni Ancsin lövését. Jött egy újabb eladott füredi labda és az újabb Ancsin találat, majd következett az első időkérés is a vendégektől.

Be is talált a Füred az időkérés után, de rögtön válaszolt rá csapatkapitányunk, így 7-2-re vezettünk a 13. percben. Agresszívak maradtunk továbbra is, de jött az első emberhátrányunk, Stojnic birkózott Topiccsal, kiküldték két percre beállósunkat. Ez nem akasztott minket meg, Győri harcolt ki egy hetest, Juhász pedig értékesítette is. Ushal érkezett Stojnic hiányában a pályára és Juhász szép passza után be is talált beállósunk.

Azonban Ushalnak is le kellett ülnie a padra egy bírói ítélet után a 18. percben, de egy blokkolt lövésbe még belekapott Bartucz, így a hatgólos előnyért támadhattunk. Juhászt kapták el a nyakánál fogva, jött is a kiállítás, valamint egy kétperces büntetés. Győri büntetőjével pedig meg is lett a hatgólos különbség, majd gyorsan a hetes előny is, Juhász volt eredményes lerohanásból.

Csak kapkodtuk a fejünket, jött az újabb tatabányai gól, Urban talált be az üres kapuba, nyolc volt az előny, jött is az újabb vendég taktikai megbeszélés. Lendületünk nem akadt el, mentünk tovább előre eredményesen, nagyon szépen játszottunk, szinte hiba nélkül.

Előnyünk már többször is nyolcra duzzadt, a 25. percben már 17 találatnál tartottunk. Dragan Djukic ekkor kért először időt, habár Sunajko éppen jó helyzetből indulhatott volna meg. Sebaj, újra szépen járattuk a labdát és Juhász tudta góllal befejezni a támadást. Bartucz újabb védése után Ushal volt eredményes és ekkor már tízzel mentünk, 19-9 volt az állás a 28. percben.

Hosszú idő után jött az első füredi védés, de erre labdaszerzéssel válaszoltunk, Fekete indulhatott meg, ez volt a huszadik találatunk. Ez volt az utolsó is az első félidőben, parádés játékot mutattunk mind támadásban, mind védekezésben, 20-10-es előnnyel vonulhattunk szünetre.

A második játékrészben váratott magára az első gól a 34. percig, akkor Malinovic talált be. Egy kicsit beragadtunk a félidő elején, de hamar újra visszataláltunk az első harmincperces játékunkhoz és megindultak a gólok is. Bartucz továbbra is ellenállhatatlanul játszott és Zdolikot sem kellett félteni a Füred kapuja előtt.

A 47. percben már 13 góllal vezettünk, kapusunk védéseiből rendre gyorsan meg tudtunk indulni és lendületes játékunkkal felőröltük ellenfelünket. Úgy látszott, hogy nem is állunk le a találkozó végéig és az 53. percben is még megvolt a nagy előny. Itt egy picit megakadt a csapat, talán először a mérkőzésen volt pár rossz percünk és a Füred visszajött kilenc gólra. Vezetőedzőnk időt is kért, és gyorsan meg is rázta magát az együttes, újfent növelve előnyünket, ami végül 11 gólnál állt meg. Ancsiné volt az utolsó szó, az utolsó másodpercben, amivel kialakult a 38-27-es végeredmény.

Nehéz szavakat találni arra, mennyire jól ment ma a csapatnak, talán ki is lehet jelenteni, hogy a szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtották a Kék Tigrisek. A nézőtéren is jó hangulat uralkodott és a játékosok is már-már eksztázisban játszottak. Zdolik Bence 12 találatig jutott korábbi klubja ellen, Juhász Ádám hibátlan maradt, 8/8-cal zárt irányítónk. Bartucz László 12 védést mutatott be, és 73%-os hatékonyságú volt a támadásunk.

Az első rangadót megnyertük, de pénteken rögtön következik a következő az FTC ellen, és habár 10 találattal kaptunk ki idegenben a Füredtől, a mai sikerrel az egymás elleni párharcot is sikerült megfordítani, aminek akár még szerepe is lehet a végelszámolásban.

K&H Liga, 20. forduló
Grundfos Tatabánya KC – Balatonfüredi KSE 38-27 (20-10)

Tatabánya: Bartucz (12/32), Wyszomirski (kapusok), Tóth, Juhász 8 (1), Hornyák 1, Stojnic 1, Sunajko 2, Balogh, Győri 2 (2), Urban 2, Ancsin 6, Zdolik 12, Ushal 2, Fotache, Fekete 2, Bodor

Edző: Dragan Djukic

Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2
Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc

Nézőszám: 2388

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-1, 15. perc: 8-3, 20. perc: 13-5, 25. perc: 17-9, 30. perc: 20-10, 35. perc: 21-12, 40. perc: 24-15, 45. perc: 28-16, 50. perc: 31-19, 55. perc: 34-23, 60. perc: 37-26

Képek forrása: Hagymási Bence