Szép játék és megérdemelt győzelem a NEKA ellen
2022. március 27.
Csapatunk 34-23-as sikert aratott a NEKA ellen.

A K&H Liga 19. fordulójában a Grundfos Tatabánya KC a NEKA csapatát fogadta.

Ellenfelünk indította jobban a mérkőzést, el is lépett gyorsan 0-2-re, azonban jött irányítónk, Juhász Ádám és két góljával ki is egyenlített.

Az 5. percben megvolt Bartucz első védése is, majd egy újabb Juhász találattal át is vettük a vezetést. Irányítónk a negyedik gólunkban is benne volt, az ő passzából talált be Ancsin.

Juhász nagyon erősen kezdte a meccset, ő volt csapatunk motorja, azonban egy kétperces kiállítás kissé megfogta együttesünket, de a visszaérkező Ancsin passzívnál betalált és újra átvettük a vezetést. Jött a következő Bartucz hárítás, esély nyílt a kétgólos előnyre, azonban hiába volt falt, elmaradt a sípszó, újból jöhetett a NEKA.

A következő lehetőségünkkel már éltünk, Ancsin negyedik gólja után 8-6 volt az eredmény a 17. percben. Egy újabb jó védekezés után már a háromgólos előnyért támadtunk, Zdolik első gólja pedig meg is hozta a kívánt különbséget, valamint az első időkérést is vendégoldalról.

Kapusunk ezt követően ziccert fogott, a fordulásból pedig ismételten Juhász talált be, négy lett a különbség, majd első szélsőgólunk után már öttel mentünk, Sunajko volt a gólszerző és jött az újabb időkérés és a második kiállításunk is: Sunajko a gólját követően ülhetett le a padra.

Emberhátrányban egy gyönyörű első támadást vezettünk, a szélről beugró Hornyák passzát Zdolik váltotta gólra. Ancsin ötödik góljával ismételten öttel vezettünk, jobbátlövőnk és irányítónk egyaránt öt-öt találattal rendelkezett a 25. perc elején.

Ezt két labdacsenés követte és két Fekete találat, hirtelen hétre ugrott az előny és még emberelőnybe is kerültünk. Nagyon magabiztosak voltunk mind támadásban, mind védekezésben, emellé pedig keveset hibáztunk, de pont ekkor csúszott egy-két kisebb hiba a gépezetbe, Dragan Djukics időt is kért. Aggodalomra azonban okunk nem volt, maradt a hétgólos különbség.

Az időkérést követően nyolcra nőtt az előny, ezúttal Hornyák volt eredményes. Támadásban már-már a régi San Antonio Spurs-t megszégyenítően adták játékosaink a gólpasszokat, nagyon szépen járattuk a labdát az egész első félidőben. Ezúttal Stojnicé volt az assziszt, majd ezt követően már eredményes volt szlovén beállósunk.

18-9 volt az állás a szünetben, nagyon rendben volt a játékunk az első játékrészben.

A második félidő első találata a miénk volt, majd az első védekezésünk is sikeresen alakult és tartottuk a kilencgólos előnyünket. A NEKA is jobban belerázódott a találkozóba, fel tudtak jönni hétre, de Ancsin gyorsan nyolcra módosította a különbséget.

Ancsin ma megállíthatatlannak tűnt, nyolc gólnál járt már a 38. percben, azonban jött egy kellemetlen és ijesztő pillanat: Ancsint tolták rá kapusunkra, aki a bokájához kapott, de szerencsére hamar újra talpon volt.

Hosszú idő után újra hat volt a különbség, becsúszott pár kisebb hiba és Dragan Djukics időt is kért.

Helyre állt azonban a rend, újra visszaállítottuk a kilencgólos előnyt és már a tízgólos előnyért mehettünk a 45. percben, ami egy gyönyörű kínai után meg is lett, Győri volt a gólszerző, ekkor jött a harmadik és egyben utolsó vendég időkérés is. Védekezésünk továbbra is stabil volt, sok blokkunk volt és jó pár labdát is elszedtünk ellenfelünktől.

A 48. percben már tizenegy volt a két csapat között, Juhász volt újra eredményes. Sajnos Ushal két lehetőséget is elszalasztott, így vissza tudott jönni kilencre a NEKA, de Juhász szép gólja után újra tízzel tudtunk vezetni, ekkor jött két újabb Bartucz bravúr. Ami nem sikerült Ushalnak, az ment Stojnicnak, majd Zdolik dobott újfent egy „kis gólt”.

Bartucz megint védett egy szépet, a végén pedig újra el tudtunk lépni tizeneggyel és ennyi is maradt a két csapat között a különbség, 34-23-ra nyertünk!

Csapatunk az első pár percet leszámítva nagyon magabiztosan játszott, mind támadásban, mind védekezésben. Amit Viorel Fotache mondott a meccsfüzetünkben az bevált, valóban végig koncentrált a csapat és sokat javultunk védekezésben. Fontos is volt ez a győzelem a szerdai vereség után, főleg, hogy a következő fordulóban a Balatonfüredet fogadjuk hazai pályán.

Szép volt fiúk!

K&H Liga, 19. forduló
Grundfos Tatabánya KC – NEKA 34-23 (18-9)

Tatabánya: Bartucz, Perényi (kapusok), Bognár, Tóth, Juhász 7 (2), Hornyák 1, Stojnic 2, Sunajko 3, Balogh 1, Győri 2, Ancsin 10, Zdolik 4, Ushal 1, Fotache, Fekete 3, Bodor

Hétméteresek: 2/3, illetve 6/6
Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Nézőszám: 1491

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 6-6, 15. perc: 7-6, 20. perc: 10-6, 25. perc: 15-8, 30. perc: 18-9, 35. perc: 20-12, 40. perc: 23-16, 45. perc: 28-28, 50. perc: 30-19, 55. perc: 32-22, 60. perc: 34-23

Képek forrása: Hagymási Bence