Hatgólos vereség a Kadetten ellen
2022. március 8.
Svájci vereséggel zártuk az Európa Ligát.

Mi kezdhettük a mérkőzést, de az első lehetőségünk kimaradt sajnos, azonban Wyszomirski egy védéssel nyitott, amire az ellenfél horvát kapusa válaszolni tudott. A vezetést még a svájciak szerezték meg Schelker révén a 3. percben.

A 4. percben jött az egyenlítés, Győri indult meg agresszívan, ki is dobta a hosszú sarkot és hirtelen potyogni kezdtek a gólok, még a 4. percben 2-2-re módosult az állás. A vezetést is megszereztük, miután Wyszomirski újra védeni tudott, az indításból pedig Hornyák talált be.

A 6. percben emberhátrányba kerültünk, Győrinek kellett leülnie a padra, a hetest azonban kihagyta a Kadetten, majd az üreskapus lövésük is mellé ment, Juhász pedig nem aprózta el, kiszorított helyzetből is gólt tudott dobni.

Balogh szép passzára nem figyelt Stojnic, így nem tudtunk elmenni kettővel, kiegyenlített a Schaffhausen és át is vette a vezetést a svájci listavezető. Ekkor támadásban kicsit beragadtunk, habár a helyzeteink megvoltak.

Nekünk kellett szaladni az eredmény után, de egy újabb védés után fel tudtunk zárkózni egyre, Sunajko volt eredményes, előtte pedig Ancsin talált be. Támadásban újra megjött a lendület, gyorsan tudtunk gólokat szerezni, de ellenfelünk is, fej-fej mellett haladt a két csapat, Ushal jött be és egyből be is talált, kiegyenlítettünk a 17. percben, de rögtön kaptunk is egy kétperces büntetést, Ancsin kellett, hogy leüljön.

Hornyák kiszorított helyzetből tudott kiegyenlíteni, de rögtön a következő védekezésnél megszórtak minket még egy büntetéssel, kettős emberhátrányba kerültünk, azonban Wyszomoriski megakadályozta, hogy kettővel vezessen ellenfelünk, de Biosca is jól szállt be a mérkőzésbe, Sunajko mindkét lövését hárítani tudta. A hazai csapat újra el tudott lépni hárommal, ekkor kért időt Dragan Djukics. Sajnos a gól elmaradt a „szünet” után, a Kadetten már néggyel vezetett, de Wyszomirski újra fontos szituációban akadályozta meg a gólt. Egy négyperces gólcsend után Ancsin talált be, ezzel 16-13-ra módosítva az állást és végre mi is emberelőnybe kerültünk, a kiharcolt hetest pedig Győri értékesítette.

Sajnos az emberelőnyünk alatt is szívós maradt a Schaffhausen, de lengyel kapusunk nagyot védett, a fordulásból pedig egy szép Hornyák-Győri kombináció után feljöttünk megint kettőre, 17-15 volt az eredmény, ekkor kért először időt Max Boni. A Schaffhausen ezután kettőt rápakolt az előnyére, de Juhász háromra módosította a különbséget.

Miénk volt az utolsó szó a szünet előtt, Ancsin küzdött nagyot és beállította a 19-17-es félidei eredményt.

A második félidőt a Kadetten kezdte egy góllal, de Ancsin rögtön válaszolni tudott. Bodor védekezett szépen és szerzett labdát, a fordulásból Hornyák volt eredményes. Utána jött az első két perc, Sunajko ült le a padra.

Győrinek beleütöttek a szemébe, nem jött a két perc, Urban emiatt pedig megkapta a büntetést, újra emberhátrányban voltunk. Hiába Wyszomirski védése, Sunajko ziccere kimaradt, de szélsőnk kiharcolt egy belemenést, a fordulásból Hornyák volt eredményes.

Mindkét csapat kezdett fáradni, jöttek a kisebb-nagyobb hibák, Wyszomirski azonban ziccert védett, a fordulásból pedig Ancsin talált be, ezzel visszajöttünk háromra, de utána kimaradtak a helyzeteink és a Schaffhausen öttel vezetett, Dragan Djukics pedig újra időt kért. Habár passzívig játszottuk a támadást, a végén győri passzából Fekete volt eredményes, ezzel 27-23-ra módosítva az állást az 51. percben.

Az 53. percben jött az újabb emberhátrány, ami nem tartott sokáig, Bartókot is kiküldték, majd Max Boni is kikérte második időkérését egy eladott labda után. Ezután először tudott vezetni hattal a Schaffhausen, de Győri gyorsan visszahozta ötre a különbséget. Wyszomirski a végén még bemutatott két akrobatikus védést, azonban nem tudunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz.

A végeredmény 32-26 lett, vereséggel zártuk az Európa Liga szezont. Három hazai győzelmet gyűjtöttünk be és egy igazi érzelmi hullámvasút volt az európai szereplésünk. Azonban sokkal több volt a pozitív momentum, olyan mérkőzések és pillanatok, amire a jövőben építhetünk! Köszönjük fiúk!

Tatabánya: Wyszomirski (14/46, 30%), Perényi (kapusok), Tóth, Juhász 2, Hornyák 4, Stojnic, Sunajko 1, Balogh 1, Győri 6, Urban 3, Ancsin 6, Ushal 1, Fotache, Fekete 1, Bodor 1

Edző: Dragan Djukics

Kiállítások: 2 perc, illetve 12 perc
Hétméteresek: 0/1, illetve 1/2

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 10-9, 20. perc: 14-12, 25. perc: 16-14, 30. perc: 19-16, 35. perc: 22-19, 40. perc: 23-20, 45. perc: 25-22, 50. perc: 27-22, 55. perc: 30-25, 60. perc: 32-26