UTÁNPÓTLÁS HÍREK
2022. március 8.
Szinte az összes csapatunk pályán volt a héten.

A két legidősebb korosztály Budakalászra utazott megvívni a mérkőzéseket.

Először Nagy Péter ifjúsági csapata ment ki a pályára, ahol a Pest megyeiek várták őket. Utóbbi jobban szállt be a mérkőzésbe, tulajdonképpen az első perctől uralta a meccset. Hamar el is szakadtak 1-2 góllal, de a tigrisek még tudtak egyenlíteni a félidő során, majd annak a végén 4 góllal is elléptek a kalásziak. A második felvonásban sem volt különösebb változás. Tóth Barnabásék (6/8) hiába küzdöttek, ezúttal Budakalászon nem sikerült pontot szerezni.
Budakalász Kézilabda Zrt. - Grundfos Tatabánya KC 28-22 /16-12/

A tatabányai serdülők az utóbbi időben teljes fordulatot vettek. Fülöp Péter ,,fiai” ismét óriási lendülettel léptek pályára. Az első félidőben csak egy pillanatig adták ki a kezükből a vezetést, de gyorsan vissza is szerezték azt. A félidőben már 3 góllal voltak fölényben a kistigrisek. A második félidőben is nagyon fontosak voltak Tóth Zsombor védései, aki 48%-kal őrizte a hálót. De Dengi Dominikot (6/6) és Schopper Milánt (7/8) is ki kell emelni, hiszen ők ketten voltak a meccs gólkirályai. Az összecsapás végére jelentős előnyt szereztek a kisbányászok és sikerült a Budakalász csapatát 13 góllal legyőzni.
Budakalász Kézilabda Zrt. - Grundfos Tatabánya KC 20 – 33 /9-15/

Az U16 is összecsapott az Agrofeed ETO UNI Győr csapatával. Csik Ákosék itthon fogadták a győrieket az Árpád Gimnázium Tornacsarnokában. A mérkőzés végig szoros volt a félidőben 2 góllal vezetett az ETO. A csapat vezére ezúttal Batta Gergő volt, aki 10 gólt dobott a mérkőzésen, de sajnos nem volt elég a győzelemhez. A győri fiúk végül 25-27-es végeredménnyel hazavitték a pontokat.
Grundfos Tatabánya KC - Agrofeed ETO UNI Győr 25 – 27 /11-13/

Óriási csatára lehetett számítani az U15 I. osztály Felsőházban. A tatabányai tigrisek Veszprémben léptek pályára, ahol a Szeged és a Tempo KSE csapataival mérkőztek meg. A Csik Ákos – vezette bányász csapat nagyon jól szerepelt eddig is a bajnokságban, de a Pick Szeged mérkőzésen tették fel azt a bizonyos pontot az i-re. Török Gáborék (4/6) igazán bekezdtek és az első félidőben 7-3-as vezetésre is szert tettek. A derbi második felében döcögős kezdés után a szegediek egyenlítettek, de gólzáporosnak nem mondható mérkőzésen végül a kistigrisek húzták be a fontos 2 pontot. A Tempo Kse elleni mérkőzésre kicsit alább hagyott a lendület. A tabella második helyezettje erősebbnek bizonyult, így az első félidőre már nagy előnnyel mentek pihenni. A következőkben sem változott a helyzet, a budapesti játékosok fölényben voltak Szabó Bencéék (5/6) ellen. Végül hiába küzdöttek a fiúk, sajnos alul maradtak a Temposokkal szemben.
Grundfos Tatabánya KC - Pick Szeged 14 – 13 /8-6/
Tempo KSE - Grundfos Tatabánya KC 25 – 19 /15-9/

Kevés kellett a pontszerzéshez az U15 Területi bajnokságában a Tarjánnak. Suszter Lászlóék Vácra utaztak, ahol a Tatai Ac-vel és a Körte HVSE csapataival játszottak. A Tata elleni első játékrészben hol vezettek a tarjáni tigrisek, hol mentek az eredmény után. A második szakaszban is fej-fej mellett haladtak, de Klinger Konrád (13/14) vezetésével, egy hatalmas csatában egyetlen góllal maradtak alul a végére a fiúk. A Körte elleni meccs máshogy alakult. A tabella másodikjaival nem sikerült felvenni a kesztyűt, ugyanis a HVSE már a mérkőzés elején elkezdte bombázni a tarjáni kaput, amellyel hamar fölénybe kerültek. Potyondi Patrik és Klinger Konrád félpályás góljainak ellenére is hatalmas volt az ellenfél vezetése. A Körtéket nem lehetett aznap legyőzni.
Grundfos Tatabánya KC – Tarján – Tatai AC 25 – 26 /13-15/
Körte HVSE - Grundfos Tatabánya KC – Tarján 43 – 16 /23-8/

Dorogon az U13 I. osztály fordulóját rendezték meg. A korosztályban két kistigris csapat is van. Először a tarjáni ifjak kezdtek a Esztergomi Oroszlánok KSC ellen, de sajnos nem sok sikerrel. Majd a tatabányaiak a Cunder TU Kézisulival meccseltek, ahol nagymértékű győzelmet arattak a fiúk. Harmadik körben, ismét a Tarján jött, a Móri KSC-vel sikerült döntetlent játszaniuk. Az utolsó felvonásban a kék tigrisek hatalmas sikerrel jöttek le a pályáról a móriakkal vívott játék után.
Esztergomi Oroszlánok KSC - Grundfos Tatabánya KC – Tarján 32 – 8 /14-4/
Grundfos Tatabánya KC – Cunder TU Kézisuli 30 – 11 /11-4/
Grundfos Tatabánya KC – Tarján – Móri KSC 19 – 19 /10-11/
Móri KSC - Grundfos Tatabánya KC 11 – 44 /6-21/

Mint, ahogy a cikk címe is írja, szinte tényleg mindenki pályán volt a napokban, így a legkisebbek is kergették a labdát. Az U11 itthon fogadta csoportja vendégeit. Ebben a korosztályban szintén két csapata van a klubunknak. A tarjániak Gazda-Pusztai Zsolt edzővel és a tatabányai kistigrisek Sebestyén Máté vezetésével a következő csapatokkal játszottak: MAFC-BME, Moyra Budaörs Handball, Komárom VSE és Treff 07 Se. Az U11-ben nem történik eredményrögzítés.

Legapróbb mancsú tigrisek is jelen voltak a héten. Ők szintén itthon játszottak az U9-es korosztályban 4 tatabányai gárda van, amelyeket Kanyó Balázs, Sebestyén Máté, Varga Petra és Gazda-Pusztai Zsolt edzők vezetnek. Ebben a csoportban sincs eredményrögzítés, de legkisebbek is hétről hétre fejlődnek.
Úgyszintén, az U8-ban is két csapat szerepel egy tatabányai és egy tarjáni, előbbit Kanyó Balázs, utóbbit Gazda-Pusztai Zsolt edzik.

Minden pályára lépett kistigrisnek gratulálunk! Hajrá Tatabánya!