Parádés start után elhoztuk a két pontot!
2022. március 5.
A Kék Tigrisek erős első félidő után nyerni tudtak Budakalászon.

A K&H Liga 17. fordulójában a Budakalász KZRT-hez látogattunk.

Mi kezdhettük a mérkőzést és Győri góljával meg is szereztük a vezetést. Védekezésben is jól nyitottunk, blokkolni tudtuk a kalászi lövést, a túloldalt pedig Győri értékesített egy hetest.

A lendület megmaradt, Wyszomirski fogott meg egy ziccert és Urban találata után hárommal vezettük. Lengyel kapusunk még egyet védett és hamar négy lett az előny, Ancsin volt a gólszerző.

4:33 után már 0-5 volt az állás, Fekete indulhatott meg és dobta be a ziccert, Csoknyai István időt is kért.

A hatodik perc elején talált be először a házigazda, ekkor hibáztunk mi is először támadásban. A 9. perc elején Győri újabb büntetőt értékesített, 2-6-ra vezettünk.

Továbbra is agresszívan játszottunk mind elől, mind hátul. Wyszomirski is újból tudott védeni, és a 12. percben 3-8-ra vezettünk.

A különbség öt és hat között mozgott, támadásban nem igazán hibáztak a játékosok, nagyon jó arányban értékesítettük helyzeteinket. A saját kapunk előtt rendre labdákat tudtunk szerezni, és gyors indításokkal rohantuk le ellenfelünket. Győri a 16. perc végén már ötnél járt, 6-13 volt az eredmény.

Ekkor kerültünk hamar kettős emberhátrányba, de Wyszomirskin nem lehetett kifogni, hárítani tudta az első lövést. Egy emberünket visszakaptuk és a Budakalásztól Konczot állították ki szövegelésért, rögtön fordult is a kocka, mi voltunk előnyben, 7-15 volt az állás a 21. percben. A bírók belelendültek, jöttek a két percek, Ancsin ülhetett le a padra.

Emberhátrányban nem tudtunk betalálni, azonban még így is hét volt a két együttes között. A csapat tényleg nem jött zavarba, lengyel hálóőrünk újra hárított, elől pedig Urban egy kínait követően volt eredményes.

Aleksei Ushal sérülését követően ma újra pályára léphet, meg is született az első beállós gólunk, nyolc volt az előnyünk három perccel a szünet előtt. Dragan Djukics ekkor kért először időt. A “megbeszélést” követően nem tudtunk betalálni egyből, de Juhász egy hibát követően remek védekezéssel tudott megakadályozni egy gólt.

A szünetre hétgólos előnnyel vonulhattunk, 12-19 volt az állás. Nagyon erősen kezdtünk, szinte felőröltük ellenfelünket a játékrész elején, majd az előnyünket még növelni is tudtuk.

A második 30 perc is jól kezdődött, a 35. percig nyolccal mentünk többször is, itt azonban a hazaiak egyre jobban belerázódtak, felléptek védekezésben és többször is hibára késztettek minket. Azonban Ancsin lövéseit továbbra sem tudták hatástalanítani az ellenfél kapusai, erre válaszul Csoknyai István váltott is védekezésben, innentől kifejezetten figyeltek jobbátlövőnkre. Ez eredményes is volt, hiszen folyamatosan zárkóztak a házigazdák, azonban a kapufa kisegített minket az 51. percben, így a Kalász nem tudott felzárkózni egy gólra.

Éltünk is ezután a lehetőséggel, Balogh háromra növelte az előnyünket, és habár még egyszer feljött kettőre ellenfelünk, egy Wyszomirski védést egy Urban találat követett, ez pedig négygólos különbséget jelentett.

A mérkőzés utolsó öt percében legeredményesebb játékosaink találtak be háromszor, kettőt ebből Urban, egyet pedig Ancsin, ezzel kialakítva a 31-35-ös végeredményt.

A második játékrészben is nagyon jól indítottuk, stabilan játszottunk, de jött egy kisebb üresfázis, azonban csapatunk jól reagált erre és behúztuk a győzelmet. Ancsin kilenc alkalommal mattolta ellenfelünket, míg Urban és Győri hét-hét alkalommal verte át a Budakalász védelmét.

Kedden játsszuk utolsó Európa Liga mérkőzésünket, Schaffhausenbe látogatunk. Sajnos svájci ellenfelfünk döntetlene az előző fordulóban azt jelenti, hogy már nem juthatunk tovább. Azonban egy szép zárás reményében utazhatunk Svájcba!

K&H Liga, 17. forduló
Budakalász KZRT – Grundfos Tatabánya KC 31-35 (12-19)

Tatabánya: Wyszomirski, Bartucz (kapusok), Tóth, Juhász 2, Hornyák 2, Stojnic, Sunajko, Balogh 4 (2), Győri 7 (2), Urban 7, Ancsin 9, Ushal 1, Fotache, Fekete 3, Bodor

Edző: Dragan Djukics

Kiállítások: 2 perc, illetve 10 perc
Hétméteresek: 3/4, illetve 4/5

Eredmény alakulása: 5. perc: 0-5, 10. perc: 2-7, 15. perc: 5-12, 20. perc: 7-14, 25. perc: 8-16, 30. perc: 12-19, 35. perc: 15-23, 40. perc: 18-24, 45. perc: 22-26, 50. perc: 27-29, 55. perc: 28-32, 60. perc: 31-35

Képek forrása: Csonka Tamás