Behúztuk a győzelmet
2022. február 26.
A Kék Tigrisek begyűjtötték a két pontot hazai pályán az Eger ellen.

A K&H Liga 16. fordulójában az SBS Eger csapatát fogadtuk a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban. Még tavaly játszottunk legutoljára mostani ellenfelünkkel, akkor idegenben négy góllal tudtunk nyerni.

Mi kezdhettük a találkozót, Győri harcolt ki egy hetest, azonban Balogh lövése a kapufán csattant. A másik oldalt bement a büntető, azonban Urban rögtön válaszolni tudott. Bartucz első védése is megvolt hamar, indításába azonban korábbi játékosunk, Molnár Balázs bele tudott nyúlni, így maradt a döntetlen. Sunajko góljával először vezettünk a találkozón, úgyszintén a szélről rögtön jött az egyenlítés.

Gyorsan kezdtek a csapatok, és Balogh találatával már kettővel mentünk a 6. percben. A gólok csak potyogtak, mindkét együttes egyből tudott válaszolni, Győri és Urban egyaránt két góllal rendelkeztek a 8. percben. Győri megszerezte gyorsan harmadik és negyedik gólját is, 8-6 volt az állás a 10. percben.

Egyik fél sem állt le támadásban, azonban az Egernek most már háromgólos hátrányból kellett jönnie. A 12. percben jött ez első emberhátrányunk, Fotache ült le a padra. Az Eger ezt ki is használta, felzárkóztak egy gólra. Azonban Balogh harmadik találatával megint kettőre nőtt a különbség, Bartucz újra hárított, jobbátlövőnk újra betalált a fordulásból és máris visszaállt a háromgólos különbség. A 18. percben megszületett első beállós gólunk is, Stojnic egy kisebb sérülés után jött vissza a pályára és rögtön be is talált.

Győri szép passza után megvolt Stojnic második gólja is, ismételten hárommal, 13-10-re vezettünk. Az Eger azonban megint közel került, újra csak egy volt a különbség, Dragan Djukics időt is kért. Balogh pedig jött és ötödjére is bevette ellenfelünk kapuját. Fekete Dávid első gólját szerezte a 27. perc elején, szép lövőcsel után talált be szélről, ez volt a 15. gólunk a találkozón.

Juhász első gólja is megérkezett, kiszorult helyzetből talált be irányítónk, így a 28. percben újra hárommal mentünk, Győri pedig megdobta ötödik gólját is, így a szünetre 17-14-es előnnyel mehettünk. Mind Győri, mind Balogh öt góllal zárta az első játékrészt.

A második félidőt valamivel jobban kezdte ellenfelünk, hiszen a 36. percben újra feljöttek egy gólra és a 43. percben szintén felkapaszkodtak egyre. Wyszomirski közben bejött Bartucz helyére, azonban 47. percben magyar kapusunk visszajött és onnantól védés védést követett. A meccs egyik legszebb momentuma is talán pont egy Bartucz hárítás után jött, amikor a megindulásból Balogh kapott labdát és gyönyörűen emelte át Seprőst.

Bartucz az utolsó 13 percben csupán négy gólt kapott, valamint bemutatott hat védést, ezzel nagyban segítve a csapatot. A végszó is a mienk lett, ugyanis Juhász még a dudaszó pillanatában betalált az üres kapuba, ezzel kialakítva a 32-27-es végeredményt.

Habár voltak nehéz fázisaink a mérkőzésen, mindig jól tudtunk reagálni és ilyenkor újra el tudtunk lépni ellenfelünktől. Bartucznak végül tizenkét védése volt a összecsapáson, ebből hat az utolsó 13 percben. Balogh nyolc, Győri pedig hét góllal segítette a csapatot.

Következő mérkőzésünket szintén hazai pályán játsszuk, kedden, az EHF Európa Ligában az ellenfelünk az észak-macedón HC Eurofarm Pelister lesz. Jegyeket online ezen a LINKEN tudtok váltani.

K&H Liga, 16. forduló
Grundfos Tatabánya KC – SBS Eger, 32-27 (17-14)

Tatabánya: Bartucz (12/33), Wyszomirski (kapusok), Tóth, Juhász 4, Hornyák 1, Stojnic 4, Sunajko 2, Balogh 8, Győri 7 (2), Urban 5, Ancsin, Zdolik, Ushal, Fotache, Fekete 1, Bodor

Edző: Dragan Djukics

Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc
Hétméteresek: 2/4, illetve 3/5

Eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 8-6, 15. perc: 9-8, 20. perc: 12-9, 25. perc: 14-12, 30. perc: 17-14, 35. perc: 19-17, 40. perc: 21-20, 45. perc: 26-23, 50. perc: 29-24, 55. perc: 31-26, 60. perc: 32-27

Képek forrása: Hagymási Bence