Az oroszlánok legyőzték a Kék Tigriseket
2022. február 23.
Habár kapaszkodtunk az első játékrészben, a második félidőben felőrölt minket portugál ellenfelünk.

Az EHF Európa Liga 8. fordulójában a Sporting CP ellen léptünk pályára.

Mi kezdhettük a találkozót, azonban első lövésünk mellé ment, de ennél talán nagyobb gond volt, hogy Ancsin bokája megsérült. A Sporting szerezte meg a vezetést, Bartucz azonban nem engedte meg, hogy kettővel lépjenek el a portugálok. A következő támadásból azonban sikerült nekik és Urbant is kiállították két percre.

Emberhátrányban meglett az első találatunk Balogh révén, majd egy elrontott Sportin kínai után Juhász passzát Győri váltotta gólra. A játékvezető nem vette észre, hogy lábat ért a labda, a fordulás után 4-2-re módosult az állás. Balogh tudott erre hetesből válaszolni, de a Sporting nagy lendülettel kezdte az összecsapást. A játékvezetők is lendületesen kezdtek...jött a második két perc, de Bartucz védeni tudta a hetest.

Bartucz nem csak védésekkel, gólpasszal is támogatta a csapatot, Hornyák dobta az ötödik gólunkat. Sunajko érkezett a pályára, és ha ott volt, ki is harcolt egy kiállítást és egy hetest, amit Balogh értékesített. A lengyel sporttársak a 19. percben a negyedik két percet fújták be, először kerültünk kettős emberhátrányba, Győri és Sunajko kellett, hogy leüljön a padra.

Nem csak mi kaptuk a két perceket, az ellenfelünk is, Tidemand állt ki, Sunajko pedig megdobta első találatát. Bartucz újabb védéséből fordulhattunk a 23. percben és ismételten balszélsőnk volt a gólszerző. A 27. percre 12-10-es állással fordultak a csapatok és először kért időt a Sporting vezetőedzője. A félidő végén potyogtak a gólok rendesen, de jött egy újabb sérülés: Garcias Jose térde fordult alá. A vége 15-13 lett az első játékrésznek.

A második félidő elején a Sporting erősen nyitott, ellépett néggyel, majd öttel , Dragan Djukics időt is kért. A portugálok lendülete nem csappant meg, hattal vezettek a 35. percben, majd héttel. Sok volt a technikai hiba, ezeket pedig kegyetlenül kihasználta a Sporting. Zdolik jött fel először a pályára és rögtön dobott is egy nagy gólt, 21-15-re módosítva ezzel az eredményt.

Próbáltunk kapaszkodni és közelebb kerülni, de továbbra is sokat hibáztunk és a kapufáról sem befele pattantak a labdák. Balogh a nyolcadik találatát is megdobta, a túloldalt a 17 éves Mota da Costa hatnál járt.

A Sporting nem állt le, továbbra is nagyon erősek voltak mind támadásban, mind védekezésben, 7 és 8 gól között mozgott a különbség, nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz. Az 53. percben 30-21 volt az állás és megpróbáltunk hét a hatban támadni, de sajnos két eladott labdából két gyors kontragólt dobott a Sporting. A hátralevő időben még ötször találtunk be, azonban ellenfelünk is négyszer. A végeredmény 34-26.

Szombaton a Szeged ellen is egy félidőn keresztül voltunk közel ellenfelünkhöz és most is így alakult a helyzet. A Sporting még keményebben lépett fel a második félidőben és nekünk is jó pár hiba csúszott be a második harminc percben

Szombaton a bajnokságban az Eger ellen folytatjuk, mely mérkőzésre ezen a linken tudtok jegyet váltani. Az Európa Ligában pedig a Pelistert fogadjuk legközelebb, arra a találkozóra ezen a linken tudtok jegyet vásárolni.

Csapatkapitányunk, Juhász Ádám értékelése a mérkőzés után:

„Nagyon jól és keményen védekezett a Sporting a második félidőben és sokat hibáztunk. Ancsint elveszítettük rögtön az elején, úgy éreztem, hogy közelebb zárkózhatunk, de nagyon agresszív volt az ellenfél nagyon gyorsan támadtak. Van bennem hiányérzet, próbálunk gyorsan regenerálódni és pontokat szerezni a hátralevő mérkőzéseken az Európa Ligában.”

Vezetőedzőnk, Dragan Djukics véleménye az összecsapás után:

„Először is gratulálnom kell az ellenfélnek, habár sokszor közel kerültünk, ez csak az eredmény alapján volt szoros, végig ők uralták a találkozót. Felkészültünk belőlük, de a valóságban még gyorsabbak, nagyon jól játszottak. Ahogy Ádám is mondta, minél gyorsabban kell regenerálódnunk, fontos meccsek jönnek. Tudtunk volna jobban játszani, gyorsabban, kevesebb hibával, de egyszerűen nem volt meg mindig a szükséges koncentráció. Ha ez nincsen meg, nem tudunk hozzájuk közelebb kerülni. Remélem a sérülések nem olyan súlyosak, mint amilyennek tűntek, és mindkét játékos mihamarabb felépül.”

EHF Európa Liga, 8. forduló

Sporting CP – Grundfos Tatabánya KC 34-26 (15-13)

6. Grundfos Tatabánya KC, 4 pont

Tatabánya: Bartucz, Wyszomirski (kapusok), Tóth 1 (1), Juhász 2, Hornyák 2, Stojnic 3, Balogh 8 (4), Győri 2, Urban 1, Ancsin, Zdolik 2, Ushal, Fotache, Fekete, Bodor

Edző: Dragan Djukics

Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc
Hétméteresek: 1/2, illetve 5/5

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 5-3, 15. perc: 7-5, 20. perc: 10-7, 25. perc: 12-10, 30. perc: 15-13, 35. perc: 21-14, 40. perc: 25-18, 45. perc: 27-20, 50. perc: 29-21, 55. perc: 31-23, 60. perc: 34-26

Képek forrása: Sporting CP