Paradés találkozó és fontos siker a Gyöngyös ellen
2022. február 12.
Zdolik Bence 13 góljának is köszönhetően megszereztük első győzelmünket a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban.

A K&H Liga 14. fordulójában a HE-DO B BRAUN Gyöngyös csapatát fogadtuk a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban. Az első találkozón kikaptunk idegenben, azonban most itt volt a lehetőség a visszavágásra, és csapatunk a hét közben már begyűjtött egy győzelmet a Magyar Kupában a Sport36-Komló ellen.

Bartucz védésével indult a mérkőzés, a mi első találatunk lépés miatt nem ért, majd a Gyöngyös szerzett vezetést szélről és gyorsan meg is duplázták előnyüket, azonban Sunajko hetesből megszerezte első gólunkat. Győri került ezt követően a földre egy támadásunk közben, a túloldalt nem állt meg a játék, 1-3-ra módosult az állás. Juhász hatalmas kapufája után pedig ellenfelünk már hárommal húzott el, Djukics mester pedig időt kért.

Az időkérést követően Zdolik talált be, majd egy hibás passz után egy újabb Zdolik góllal egy gól volt a két csapat között a különbség. Bartucz védéséből gyorsan fordultunk, Zdolik sem állt le, már harmadszor szerzett gólt.

Zdolik négynél járt hamar, a mérkőzés pedig nagy rohanásba váltott, egymást követték a gólok, Győri visszatért a pályára, megszerezte első gólját, ahogy Ushal is és továbbra is potyogtak a gólok mindkét oldalon. Zdolik ötödik lövéséből jött az ötödik találata, átvettük a vezetést a 17. percben, 10-9 volt a javunkra, hamar egyenlített a Gyöngyös, de mondani sem kell, megint érkezett Zdolik!

Talán ilyen gyors iramú mérkőzésünk a mostani szezonban nem is volt, rohantak a csapatok, gól gólt követett. A frissen beálló Urban is megdobta első találatát, és először vezettünk a találkozón kettővel, miután Győri szerzett labdát, időt is kért Konkoly Csaba. Bartucz védését követően a háromgólos előnyért mehettünk, azonban most nem találtunk be, de a kettővel továbbra is vezettünk, Sunajko harmadszor volt eredményes. Ubornyák eladott labdája után jött Urban és háromra nőtt a különbség a két együttes között.

Támadásban nagyon jók voltunk és ehhez jöttek a Bartucz védések is: a négy gólos különbségért mentünk, Balogh ütemtelen lövése pedig bement, 19-15 volt az állás a 28. percben és egy újabb sikeres Balogh megindulás után ismét néggyel mentünk, Tóth találata pedig beállította félidei eredményt, 21-17.

Zdolik ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta: övé volt az első gól a második játékrészben, és nem állt le, jött egyből a második is. A 35. percre elléptünk már héttel is, sőt nyolccal is. Ezt azonban egy ritkán látható szituáció előzte meg: Sunajko ugrott be lőni, amikor Vilovski is felugrott, valamint megütötte a levegőben szélsőnk lövő kezét. Vilovski tudta, hogy hibázott, egyből elnézést is kért, azonban elkerülhetetlen volt a piros, valamint a kék lap.

Ezt követően a Gyöngyös kissé felzárkózott, jobban visszaengedtük őket a mérkőzésbe: szépen fokozatosan csökkentették a hátrányukat, a mérkőzés elejét leszámítva talán ez volt az egyetlen rosszabb fázisunk a találkozón. Bartucz fontos pillanatokban tudott védeni, Ancsin és Győri is több góllal segítették a csapatot. Habár közelebb jött a Gyöngyös, Zdolik jelentkezett újabb négy góllal és megint öttel mentünk pár perccel a vége előtt. A végén négy volt a kettő csapat között, az eredmény: 39-35!

Zdolik Bence összesen 13 gólt szerzett, mindezt 15 lövésből, Győri százszázalékos volt 6/6 és csapatunk lövéseinek hatékonysága 76% volt! Bízunk benne, hogy a fiúk kedden is hasonlóan jól szerepelnek, hiszen az EHF Európa Ligában az AEK Athens HC-t fogadjuk: jegyeket itt érhettek el.

Ezen kívül szeretnénk elnézést kérni amiatt, hogy nem sokkal a találkozó előtt nem lehetett már online jegyet váltani. Reméljük a jövőben nem fognak ilyen problémával szembesülni szurkolóink. Megértésüket köszönjük!

K&H Liga, 14. forduló

Grundfos Tatabánya KC - HE-DO B BRAUN Gyöngyös 39-35 (21-17)

Tatabánya: Bartucz (8/34), Wyszomirski (2/11) (kapusok), Tóth 1, Juhász 1, Stojnic 1, Sunajko 4 (1), Balogh 4, Győri 6 (1), Urban 3, Ancsin 5, Zdolik 13, Ushal 1, Fotache, Fekete, Bodor

Edző: Dragan Djukics
Kiállítások: 2 perc, illetve egy piros lap
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/4

Eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 5-6, 15. perc: 9-9, 20. perc: 13-12, 25. perc: 17-14, 30. perc: 21-17, 35. perc: 25-18, 40. perc: 28-22, 45. perc: 30-26, 50. perc: 32-28, 55. perc: 35-31

Képek forrása: Hagymási Bence