Nehéz kezdés után magabiztos siker!
2022. február 9.
Habár döcögősen indult a Sport36-Komló elleni kupatalálkozó, fokozatosan javult a játékunk és végül magabiztos győzelemmel jutottunk be a negyeddöntőbe.

A Magyar Kupa negyedik fordulójában Komlóra látogatott csapatunk. Az idei szezonban eddig egyszer játszottunk a baranyaiakkal, akkor nagyot fordítva, 24-30-as sikert arattunk. Tudtuk, hogy ma sem számíthatunk könnyű összecsapásra, nem is indult könnyen a mérkőzés.

A Komló kezdte a találkozót egy hatalmas felsőléces bombával, majd a túloldalon Ancsin lövését hárították, de támadásban maradhattunk és a harmadik percben Juhász góljával meg is szereztük a vezetést, de jött is egyből a válasz szélről. Hornyák előtt nyílt a következő lehetőség, de hárítani tudott a komlói hálóőr, de Ancsin találatával megint mi vezettünk.

Wyszomirski első hárítása is megvolt, mehettünk a kétgólos előnyért a hatodik percben, de egy hiba után jött a letámadás, Juhászt kiállították és az első kétperces büntetést is begyűjtöttük, a Komló pedig hamar megfordította az eredményt. Az első büntetés után jött egyből a második, Stojnic kellett, hogy leüljön a padra és kettős emberhátrányba kerültünk, miután Ancsint is kiküldték a játékvezetők. Ellenfelünk hárommal lépett el, de Sunajko találatával 5-3-ra módosult az állás és úgy látszik szélsőnk beindult, újabb gólt szerzett. A Komló újra hárommal lépett el, azonban Juhász kiharcolt egy kiállítást. Wyszomirski ziccert védett, a fordulásból pedig Hornyák első gólját dobta.

Csapatunk sok apró hibával játszott, de mindig találtunk egy gólt, Győri is megdobta első gólját, Sunajko büntetőjével pedig már 8-7 volt az állás. Itt rengeteg hiba követte egymást mindkét oldalon a 20. percre 10-8-as állással fordultak a felek, de újra feljöttünk egyre és Bartucz hetest is hárított, az egyenlítés is meglehetett volna, azonban Fotache egészpályás kísérlete mellé ment. Ekkor kért ez ellenfél vezetőedzője először időt, előbb Ancsin blokkolt, majd Wyszomirski hárított, mehettünk az egyenlítésért, Ushal pedig 10-10-re módosította az eredményt. Lengyel hálóőrünk újra védett, majd még egyszer, de a labda mindig visszakerült az ellenfélhez, negyedjére azonban már nem, Wyszomirski védett, Zdolik szép góljával pedig már vezettünk.

Ushal újra betalált, a Komlónak kellett már az eredmény után szaladnia, de ellenfelünk folyton kiegyenlített. Két és fél perccel a szünet előtt emberelőnybe kerültünk, újra Juhász harcolta ki a büntetést, Sunajko pedig értékesítette a büntetőt. A félidő vége előtt nem sokkal Dragan Djukics kért időt, a kétgólos előnyért mehettünk előre: Zdolik pedig betalált, így 13-15 volt az eredmény a szünetben.

A második játékrészt kiválóan indítottuk, el tudtunk menni öt góllal, azonban ellenfelünk nem hagyta magát. A 38. percet követően sokáig nem tudtunk betalálni, a Komló pedig fel is zárkózott egy gólra, amikor edzőnk időt kért. Ezt követően Sunajko szerzett fontos találatot, majd Balogh gólja jelentett nagyobb megnyugvást. Balszélsőnk újabb gyors letámadásos lövésével pedig ismételten néggyel vezettünk, 19-23 volt az eredmény. Innentől kezdve már nem engedtük közelebb riválisunkat, sőt, már hattal is vezettünk és a Fekete utolsó másodperces góljával a végén is hat volt a két csapat között: 24-30-as győzelmet arattunk, amivel bejutottunk a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Stefan Sunajko a mérkőzésen 10 gólt dobott, Balogh Zsolt hibátlan maradt lövéseinél (5/5), Bartucz László pedig 50%-kal védett (9/18).

Buzdítsatok szombaton is csapatunknak, ugyanis a bajnokságban a HE-DO B Braun Gyöngyös csapatát fogadjuk. Online ITT tudtok jegyet váltani a találkozóra, ha pedig személyesen, ITT megtalálhatjátok a Jegymester partnereket.

Tatabánya: Wyszomirski (7/22), Bartucz (9/18) (kapusok), Tóth 1, Juhász 1, Hornyák 1, Sunajko 10 (4), Balogh 5, Győri 2, Urban, Ancsin 1, Zdolik 5, Ushal 3, Fotache, Fekete 1, Bodor

Edző: Dragan Djukics

Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc
Hétméteresek: 4/6, illetve 4/4

Eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 5-2, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-8, 25. perc: 10-10, 30. perc: 13-15, 35. perc: 15-19, 40. perc: 17-20, 45. perc: 19-21, 50. perc: 20-24, 55. perc: 21-26, 60. perc: 24-30