Miénk a győzelem az utolsó pillanatban!
2022. január 16.
A magyar válogatott drámai módon nyert a portugálok ellen.

Második csoportmérkőzésére készült a magyar válogatott: ismételten egy tatabányai játékossal a meccskeretben. Ancsin újfent bekerült, Sunajko sajnos kimaradt, míg Győri a pozitív PCR tesztje miatt maradt távol.

Nem jól indult a találkozó, ugyanis egy eladott labda utáni találattal, valamint egy hetes góllal elment két gólra a portugál válogatott. Első négy támadásunkból nem szereztünk gólt, ellenfelünk azonban hármat is. Máthé hetese volt az első gólunk, majd egy portugál beállós találat után Bóka volt eredményes.

Az első kiállítás a miénk volt, Topic kellett, hogy leüljön a padra. Lékai szenzációsan kezdte az összecsapást, ő harcolta ki az első emberelőnyünket is. Az első támadásból azonba Máthé felsőlécet dobott, így nem jöttünk fel egy gólra. Azonban Szita szerzett labdát és ezt követően ő maga dobta meg első gólját az Európa-bajnokságon. Jött is az első portugál időkérés.

Lékai Mikler védése után újabb két percet harcolt ki, és Topic volt eredményes, ezzel kiegyenlítettünk: 5-5. Sipos labdaszerzése után Rodríguez lövését kellett videózni, azonban bent volt a labda, átvettük a vezetést és újfent emberelőnybe kerültünk, de nem tudtuk kihasználni a lehetőséget, majd rögtön utána már emberhátrányban voltunk. Szita találatával azonban már kettővel mentünk.

Topic is jól nyitott az első félidőben, kétszer talált be és emberelőnyt harcolt ki. Máthé üreskapus góljával pedig már hárommal tudtunk ellépni, először a mérkőzésén: azonban videózás után érvénytelenítették a gólt és kiállították Topicot. Így Rosta érkezett, és ha már ott volt, először volt eredményes.

A portugálok visszajöttek a meccsbe a 25. percben, kiegyenlítettek. Ekkor kért először a magyar válogatott időt. Ancsin pedig jött a pályára és be is talált rögtön, azonban második lövését már hárítani tudta Gaspar. A szünet előtt másfél perccel Sipost küldték ki, a portugálok pedig éltek a lehetőséggel és megfordították az eredményt. 15-14-gyel vonultak a csapatok a szünetre.

A második félidőre Székely jött a kapuba és rögtön hárítani is tudott, majd Máthé hetesével ki is egyenlítettünk. Majd megint Székely védett és Bóka megindulásával már vezettünk is. Hihetetlenül kezdett Székely, 3/3-mal, azonban visszafújták a harmadik kísérletet. Lékai a második játékrészben is kiváló formában játszott, de hiába futottak a portugálok az eredmény után mindig kiegyenlítettek. Amikor viszont átvehették volna a vezetést, Székely megint védeni tudott és maradt a zónában, átlövésből sem lehetett átverni. Ezt követően pedig Topic góljával újra kettővel mentünk, a portugálok időt is kértek,

Ancsin újra a pályán volt és a 45. percben Sipos küldték ki a játékvezetők a portugálok kiegyenlítettek, de Máthé hetesével újra magunkhoz ragadtuk a vezetést. Ligetvári emberhátrányban labdát szerzett, újra a kétgólos előnyért mehettünk: Hanusz nagyon szép gólt dobott és kiharcolt egy kiállítást is. Habár jött egy-két technikai hiba, újra kettővel tudtunk vezetni, majd Ancsin második találatával hárommal.

Ligetvárit az 51. perc elején kiállították, de nem zavart meg minket az emberhátrány, Hanusz harcolt ki egy hetest, Máthé pedig értékesítette. A portugálok folyamatosan lehozták a kapusukat, vissza is jöttek egy gólra, majd ki is egyenlítettek.

Egyik és másik oldalon is hibát hibára halmoztak a csapatok, de Székely védésével újra megnyílt az esély arra, hogy átvegyük a vezetést: Szita pedig ki is lőtte a hosszú sarkot. Azonban egy hetessel kiegyenlített ellenfelünk másfél perccel a vége előtt. Szita ekkor kiharcolt egy hetest és egy két perces kiállítást is, ez pedig pirosat ért Iturrizának. Lékai értékesítette a hetest, kritikus egy perc maradt hátra. Ellenfelünk kikérte az utolsó időkérését. Kiegyenlítettek a portugálok és maradt 12 másodperce arra a válogatottnak, hogy megnyerje a mérkőzést. Máthé Dominik azonban érkezett és eldöntötte a találkozót: 30-31!

MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Topic 3, Bóka 3, Ligetvári, Rosta 1, Máthé 8, Rodríguez 2, Bánhidi, Bujdosó, Szita 4, Ancsin 2, Bodó 1, Lékai 6, Hanusz 1

Hétméteresek: 5/5, illetve 5/6
Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc

Eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 5-3, 15. perc: 6-6, 20. perc: 8-9, 25. perc: 12-12, 30. perc: 15-14, 35. perc: 17-17, 40. perc: 21-21, 45. perc: 23-23, 50. perc: 24-27, 55. perc: 27-28, 60. perc: 30-31

Kép forrása: Kovács Anikó/MKSZ