Vereség a nyitányon
2022. január 13.
A magyar válogatott vereséget szenvedett a hazai rendezésű Európa-bajnokságon első mérkőzésén Hollandia ellen.

A magyar válogatott első mérkőzését a hollandok ellen játszotta a hazai Európa-bajnokságon. A meccsnapi keretbe egy tatabányai játékos került be, jobbátlövőnk, Ancsin Gábor.

A hollandok szerezték meg a vezetést Smits, a mi első találatunkat Máthé szerezte. A hollandok a hatodik perc elején tudtak először ellépni kettővel, majd hárommal is. Ekkor azonban jött az első emberelőnyünk, de Máthé nem tudta értékesíteni a hetest. Az előnyt nem teljesen tudtuk kihasználni, a hollandok tartották háromgólos előnyüket, majd emberhátrányban már négyre nőtt a hátrányunk. Ekkor kért először időt Gulyás István szövetségi kapitány.

A 16. percben ellenfelünk már öttel is menni tudott, és habár Székely bemutatott egy szép védést, támadásban nem igazán ment a válogatottnak. A 23. percben 6-10 volt az állás, és már Ancsin is a pályán volt. Ancsin a 26.perc végén kiharcolt egy hetest, amit Lékai értesített, azonban továbbra is négy volt a két csapat között a különbség. Sok idő után azonban háromra zárkózott fel a csapat Bodó találata után, ekkor kértek a hollandok először időt. A szünet előtt azonban maradt a három találatos különbség a két csapat között: 10-13.

A második játékrész Lékai góllal kezdődött, majd ki is állították az irányítót két percre, de ez nem zavart meg minket, egy gól volt a különbség egy rövid ideig, de a hollandok gyorsan visszaállították a kétgólos előnyüket. Sajnos a hollandok nem álltak le, továbbra is nagyon pontosan játszottak, nekünk kellett üldözni az eredményt. Azonban kettős emberelőnybe kerültünk a 41. percben, mivel van Veldét kiállították. Ancsin újra a pályán volt, de Ligetvári eladott labdája miatt nem tudtunk újfent emberelőnyben támadni. Az esély ott volt, hogy újra egy gól legyen a két válogatott között, azonban Sipos lövését védte Ravensbergen.

Bodó nagyon beindult a második játékrészben és Székely védését követően újra egyre jött fel Magyarország. Egy belemenést követően pedig az egyenlítésért indulhatott meg a válogatott, de Topic elejtette a labdát. Még egy támadófalt, újabb esély jött az egyenlítésre és Lékai egálra is hozta az eredményt, de hamar jött a holland válasz. Az utolsó bő másfél percet emberelőnbyen játszhatta a válogatott, de Máthé lövése után nem ítéltek faltot. Ezután Lékait állították, ugyanis túl sokan voltunk a pályán...

A végén még kettőt dobtak a hollandok, így 28-31-es vereséget szenvedtünk. Folytatás vasárnap a portugálok ellen.

MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Sipos, Topic 1, Bóka 1, Ligetvári, Rosta, Máthé 5 (2), Rodríguez 3, Bánhidi 3, Bujdosó, Szita, ANCSIN, Bodó 6, Lékai 8 (2), Hanusz 1

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 2-5, 15. perc: 4-8, 20. perc: 5-10, 25. perc: 7-12, 30. perc: 10-13, 35. perc: 14-16, 40. perc: 16-19, 45. perc: 18-21, 50. perc: 23-25, 55. perc: 26-27, 60. perc: 28-31

Kép forrása: Kovács Anikó/MKSZ