Győzelemmel kezdtük a felkészülést!
2022. január 12.
Tízgólos siker a Győr ellen az első januári találkozónkon.

Első felkészülési találkozónkra kiegészült a keretünk sok fiatallal, mielőtt az Agrofeed ETO-Uni Győr ellen léptünk pályára.

Az elején minden támadásunkból betaláltunk és a hatodik perc elején 3-5-re vezettünk, és ekkor érkezett az első kétperces kiállítás, Ushal kellett, hogy leüljön a padra.

Nagyon gyors volt a mérkőzés irama, a kilencedik perc elején már 5-7 volt az állás. A támadásunk ekkor egy kicsit megtorpant, és győriek először szerezték meg a vezetést, de rögtön ki is egyenlítettünk, majd Zdolik góljával újra át is vettük a vezetést. Bartucz többször is védeni tudott, és Juhász találatával már kettővel mentünk, majd egy újabb Bartucz hárítás után jött egy Ushal megindulás és három volt az előnyünk. Kapusunk nagyon jól folytatta, két támadást is megállított, és a fordulás után először mentünk el néggyel, majd öttel. A 25. percben Juhász meglepte a kapust, és a saját térfelünkről dobott szép gólt, ezzel volt 12-17 az állás.

Edwards és Bodnár is betalált, Djukics először kért időt a 29. percben. Az időkérés után jött a gól, a szünetre pedig négygólos előnnyel vonultunk.

A második játékrész győri góllal indult, majd jött egy újabb Bartucz védés és Fekete is betalált először, majd jött két üreskapus találat és Fekete dobott egy újabb gólt szélről. Az üreskapus gólokba Bartucz is beszállt, ő is dobott egyet. A második kétperce kiállítást is mi kaptuk, Ushal ült le újra a padra. Az elkövetkező percekben Bognáré volt a főszerep, kétszer is betalált gyorsan és Bartucz háromszor védett zsinórban: először vezettünk nyolccal. Bognár továbbra is lendületben maradt ahogy Bartucz is: beállósunk Juhász szép passzából emelte át a kapust. A gólok nem álltak le, mindjét csapat bőszen szerezte őket. Az 52. percben jött az első emberelőnyünk is, Paizs is megszerezte első gólját. Balogh gyors két gólját követően először vezettünk tízzel, 28-38-ra.

Az utolsó hat percben érkezett Móri a kapuba és védett is egyet egyből kettőt, majd két támadás múlva ott volt a harmadik is és a negyedik is. A végén tíz volt közötte, 31-41-re nyertük meg az első felkészülési találkozónkat.

TATABÁNYA: Bartucz 1, Móri (kapusok), Bognár 5, Fekete 2, Juhász 5, Hornyák, Balogh 5 (1), Zdolik 7, Ushal 4, Bodor 2, Bodnár 1, Paizs 1, Tóth 5, Edwards 3

Eredmény alakulása:
5. perc: 3-4, 10. perc: 7-7, 15. perc: 9-10, 20. perc: 10-15, 25. perc: 12-17, 30. perc: 12-17, 35. perc: 19-25, 40. perc: 24-28, 45. perc: 25-32, 50. perc: 27-35, 55. perc: 29-39