Ez ma kevés volt...
2021. december 11.
Nem éppen úgy zártuk az évet a bajnokságban, ahogy szerettük volna.

A K&H Férfi Kézilabda Liga 12. fordulójában Kecskemétre látogattunk.

Wyszomirski védéssel indult a találkozó, azonban túloldalt Deményi is hárítani tudta az első felé tartó lövést. A mérkőzés első találatát Vetési szerezte, azonban a kapusok volt főszerepben, lengyel hálóőrünk jól kezdte a mérkőzést. Csapatunk első gólját Sunajko dobta.

Hornyák Bence harmadik lehetőségénél már nem tudott védeni Deményi, így átvettük a vezetést az ötödik percben. Juhász szerezte harmadik gólunkat, elég keményen indult az összecsapás, leginkább a védekezésen volt a hangsúly és sok volt a technikai hiba mindkét oldalon.

Sajnos támadásban nem jól alakultak a dolgok, és a 13. percben 6-3-ra vezettek a hazaiak, Djukics mester időt is kért. Az időkérés után egyből gólt szereztünk, Hornyák volt eredményes. Kétszer is labdát tudtunk csenni, vissza is jöttünk egy gólra, majd lengyel kapusunk védése után hiába volt két lehetőségünk egyenlíteni, maradt az egygólos hátrány.

Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, azonban Deményi rendre hárítani tudott. Az ellenfél előnye kétgólos volt a 22. percben, mi futottunk az eredmény után. A 22. perc elején jött az első kiállítás, Szrnka ült le, emberelőnybe kerültünk. Az ellenfél kapusának továbbra is nagy napja volt, több mint 50%-os hatékonysággal védett, azonban Ancsin bombáját ő sem tudta megfogni.

Jött az első kiállítás nálunk is, Fotache kapott két percet, ekkor kért először időt a Kecskemét. A 26. perc elején már néggyel mentek a hazaiak, ez volt eddig a legnagyobb előnyük a találkozón. Ekkor jött egy ijesztő helyzet, Ancsin nagyon rosszul érkezett, beverte a fejét. Sipeki lövése elment a kapu felett, így nem nőtt ötre a hátrányunk, azonban Juhász talpról lőtt egy szép gólt, 12-9-re módosult az állás, Győri hetese után pedgi 13-10 volt az eredmény egy perccel a szünet előtt. Fotache indítása után Sunajko talált be ezzel kialakítva a félidei eredményt: 13-11.

Jól indult a második játékrész, Győri talált be, két hetesgól volt a válasz rá a hazaiktól. A támadásainknál továbbra is sok volt a technikai hiba, majd az sem segített, hogy kiállították két percre Bodort. Emberhátrányban előbb Wyszomirski védett egyet, majd Balogh dobott egy nagy gólt, egyre csökkent a hátrányunk.

A 37. percben mi kerültünk előnybe, azonban első támadásunknál támadófaltot fújtak a játékvezetők. Győri találatával azonban újra egyre csökkent ellenfelünk előnye, azonban a 40. perc végén újra hárommal ment a Kecskemét. Még mindig sok volt a technikai hiba, nem tudtunk felzárkózni egy találatra, avagy kiegyenlíteni.

Az 50. percben beindultunk és szépen elkezdtünk visszazárkózni, az 55. percben pedig ki is egyenlítettünk. Sőt, még emberelőnybe is kerültünk azonban nem igazán tudtunk élni a lehetőségünkkel: az egyenlítés az utolsó percben a kapufában maradt Balogh lövése után, így a végeredménye 27-26 lett.

Ezt az évet egyértelműen nem így szerettük volna zárni és habár a remény ott volt a végén arra, hogy akár meg is fordítjuk a mérkőzést, végül pont nélkül maradtunk.

Természetesen amint Ancsin Gábor állapotáról többet tudunk, beszámolunk róla: magánál volt, kommunikált, azonban agyrázódás gyanújával kórházba szállították.

Tatabánya: Wyszomirski, Bartucz (kapusok), Molnár, Bognár, Tóth, Juhász 5, Hornyák 3, Stojnic, Sunajko 7 (1), Balogh 3, Győri 4, Ancsin 1, Zdolik 1, Ushal 2, Fotache, Bodor

Edző: Dragan Djukics
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2
Kiállítások: 8 perc, illetve 4 perc

Eredmény alakulása: 5. perc.: 1-2, 10. perc: 5-3, 15. perc: 6-5. 20. perc: 8-6, 25. perc: 11-8, 30. perc: 13-11, 35. perc: 15-14, 40. perc: 18-15, 45. perc: 21-17, 50. perc: 22:19, 55. perc: 24-24, 60. perc: 27-26