Nem sikerült visszavágnunk
2021. december 7.
Visszakapaszkodtunk és fordítottunk az első félidőben, azonban a második játékrészben a franciák voltak erősebbek.

Az EHF Európa Liga 6. fordulójában az USAM Nîmes Gard csapatát fogadtuk Győrben.

A találkozó első találatát ellenfelünk szerezte, Győri lövését a túloldalon Desbonnet hárította, de a második kísérlete már bent volt irányítónknak és egyből ki is harcolt egy két percet. Azonban a franciákat ez nem akasztotta meg, a 4. perc végén 1-4 volt az állás.

Azonban nem maradtunk gól nélkül az emberelőnyben, Stojnic volt eredményes. A 6. percben pedig egyből jött a következő két perc, Ancsint rántották vissza: aki rögtön ki is használta a lehetőséget. Habár szélről jött a válasz a franciák részéről, Juhász megdobta első gólját.

A 9. percben az egyenlítésért támadhattunk, azonban nem sikerült 5-5-re módosítani az állást. Védekezésben azonban erősek voltunk és ki is harcoltuk első hetesünket: Balogh be is dobta. Mindkét csapat kisebb hibákkal játszott támadásban, azonban a saját kapujuk előtt mind mi, mind a franciák jól nyitottak.

Az egyenlítés a kapufában maradt Molnár lövése után, a franciáktól pedig újfent Nyateu dobott gólt. Habár a franciák jól, de túl keményen védekeztek: újabb két perc jött és kiállítás. Balogh ezt is bedobta. Előnyünk nem tartott sokáig, Stojnicot is leküldték. Juhász azonban betalált az üres kapuba, így 7-7-re módosult az állás.

A Nîmes újra két találattal tudott ellépni, de Ancsin agresszív megindulása után jött egy újabb két perc, és habár Paul érkezett a kapuba, ő sem tudta védeni Balogh büntetőjét. Hiába voltunk többen a pályán, ellenfelünk kihasználta hibáinkat és négy góllal tudott ellépni, Djukics mester ki is használta első időkérésünket. Ezt követően Ancsin dobott egy szép gólt, amivel háromra zárkóztunk fel. Amire jött a gyors válasz, de Ancsin utána egyből megint betalált. Átlövőnk zsinórban harmadik találatával kettőre módosult a különbség: de egy hetest követően 11-14 volt az állás, majd egy gyors indítást követően 11-15. Ancsin megint megindult, de se hetes, se kiálltás nem követte a faltot. A hetes összejött azonban, Győri harcolta ki, Balogh pedig értékesítette a lehetőséget.

Sajnos a gyors indítása Bartucznak kicsúszott Hornyák kezéből, de a következő támadásunkból Győri talált be. Bartucz fogott egy nagyon fontos ziccert, Sunajkot faltolták, Balogh jöhetett újra vonalra és most sem hibázott, 14-15 volt az állás a 26. percben. A 28. perc elején pedig Győri góljával ki tudtunk egyenlíteni. Bartucz újabb védéséből pedig Sunajko indulhatott meg és át is vettük a vezetést. Győri szép találatával pedig egygólos előnnyel mehettünk a szünetre: 17-16.

A második játékrész jól indult, hiszen Balogh értékesítette újabb hetesét, de a Nîmes a 33. percben kiegyenlített, majd át is vette a vezetést, és kettővel is mehetett volna, de Sanad nagy ziccert puskázott el. Ancsin pedig egyenlített, de sajnos le is sérült a gólja közben. Sajnos az első kiálltást Fotache gyűjtötte be a második játékrészben. Balogh jöhetett újra hetesre emberhátrányban, azonban lövése a kapufán csattant, a franciák pedig újra elléptek két góllal, majd egy üreskapus találat után három góllal. Balogh szép passza után Hornyák dobott gólt, de sajnos a másik oldalon is votl a szélről válasz és a franciák néggyel mentek a 39. percben. Vezetőedzőnk ezt követően időt is kért, de egy újabb technikai hiba miatt ellenfelünk az ötgólos előnyért támadhatott és egy kínai után el is tudtak sajnos lépni.

Zdolik első góljával azonban újra négyre csökkent a hátrányunk a 41. perc végén, kapaszkodhattunk volna tovább, de Desbonnet tudta védeni Sunajko próbálkozását, a franciák pedig megint öttel mentek, Wyszomirski érkezett a kapunkba, Ancsin pedig négyre csökkentett a különbséget. Nekünk kellett futni az eredményt után, Juhász góljával jöttünk fel megint négyre, de egy újabb eladott labda után három helyett öt gól volt a két csapat között, ami sajnos hamar hat lett, de Győri lövésével 24-29-re módosult az állás és 24-30-nál edzőnk kikérte az utolsó időkérésünket.

Fel kellett pörögnünk, Balogh bombája és Wyszomirski védése lendíthettet volna a csapaton, de ellenfelünk is időt kért. Bodort állították ki ezt követően, de egy támadást kivédekeztünk és Juhász talált be a fordulásból. Sanad jutott heteshez, amit be is dobott, újra öt volt a két csapat között. Egy eladott labda után hat, majd egy Stojnic kiállítás után hétre nőtt a hátrányunk.

Sajnos a végén nem tudtunk tovább kapaszkodni, ellenfelünk először vezetett nyolccal az 58. percben. A végeredmény 30-38 lett végül.

Egy reményteli első félidő után, sajnos a második félidő elején beindultak a franciák és a lendület kitartott a végéig.

Tatabánya: Wyszomirski, Bartucz (kapusok), Molnár, Bognár, Tóth, Juhász 4, Hornyák 1, Stojnic 1, Sunajko 2 (1), Balogh 9 (6), Győri 5, Ancsin 6, Zdolik 1, Ushal 1, Fotache, Bodor

Edző: Dragan Djukics
Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc
Hétméteresek: 7/8, illetve 2/2

Eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 4-5, 15. perc: 6-7, 20. perc: 10-13, 25. perc: 13-15, 30. perc: 17-16, 35. perc: 19-19, 40. perc: 20-24, 45. perc: 23-27, 50. perc: 25-30, 55: perc: 27-33, 60. perc: 30-38