Paradés siker a svájciak ellen!
2021. november 16.
Csapatunk megszerezte első sikerét az Európa Ligában!

Az Európa Liga harmadik fordulójában együttesünk a svájci bajnokságban hibátlan, Kadetten Schaffhausen-t fogadta.

A mérkőzés rögtön egy Bartucz védéssel kezdődött, majd csak úgy, mint Csurgón, Győri szerezte az találkozó első gólját. Győrié volt második találat is. Erősen kezdtünk védekezésben, majd erre építve többször is több góllal el tudtunk lépni svájci ellenfelünktől. Bartucz továbbra is szenzációsan védett.

A Schaffhausen a félidő vége fele közel állt az egyenlítéshez, de nem sikerült nekik, sőt mi több, újra több gólos előnyt tudtunk kialakítani. Emberhátrányban is eredményesek voltunk, a védekezésünkre sem lehetett panasz. Az első harminc perc után négygólos előnnyel vonulhattunk a szünetre: megérdemelten, ugyanis nagyon koncentráltan, harcosan játszott a csapat az első játékrészben.

Ez a mentalitás a második félidőben is folytatódott: mi szereztük az első gólt, Ancsin révén, és Bartucz szintén hárítani tudta az első felé tartó lövést. Először a mérkőzésen öt, majd hat gólra nőtt az előnyünk. Győri hatodik találatával már hét volt a különbség a két csapat között. Hiába kért időt a Schaffhausen, Ancsin gyönyörű labdaszerzése után nyolc góllal mentünk. A svájciak azonban ezt követően el kezdtek kapaszkodni, a 45. perc elején négygólosra csökkent az előnyünk, Djukics mester időt is kért. A Kadetten ezután ismét gólt szerzett, de Sunajko hetetésvel növeltük előnyünket. Bartucz védése után pedig válogatott szélsőnk újabb találatával öt gól volt a két csapat között. Kapusunk ihletett formában maradt, egymás után kettő fontos védése volt az 50. percben.

8 perccel a vége előtt Bartucz újabb védése után Sunajko léphetett ki és megint el tudtunk lépni a svájciaktól hét találattal. Kapusunkon az időkérés után sem lehetett kifogni: újabb lövést hárított. A fordulásból Stojnic talált be, majd egy lépéshiba után Juhász talált be az üres kapuba, amivel először a mérkőzés folyamán kilenc volt a két csapat között, majd egy újabb üreskapus gól után már kétszámjegyű volt az előnyünk. Mondani sem kell, ezt követően Bartucz újfent hárítani tudott.

A végére nyolcra csökkent az előny, de ez a lényegen nem változtat ugyanis megvan az első sikerünk az idei Európa Liga kiírásában!

Tatabánya: Wyszomirski (3/9 - 33%), Bartucz (16/33 - 48%) (Kapusok), Molnár, Bognár, Tóth 1, Juhász 4, Hornyák B. 3, Stojnic 3, Sunajko 5 (1), Balogh 1, Győri 10 (2), Urban 1, Ancsin 3, Zdolik, Ushal, Fotache
Edző: Dragan Djukics
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/4, ill. 1/5

Eredmény alakulása: 4: 2-1, 8: 3-1, 12: 6-4, 16: 8-5, 20: 9-7, 24: 10-9, 30: 15-11, 34: 17-12, 38: 19-13, 42: 21-14, 46: 22-18, 50: 24-19, 54: 27-19