Lesz ez még jobb is…
2021. október 26.
Az EHF Európa Liga 2. fordulójában, a győri Audi Arénában 14 gólos vereséget (23-37) szenvedett csapatunk a portugál élcsapat, a Sporting CP ellen.

Az első játékrészben nagyjából működött a vendéglátók taktikája, de már ekkor ötgólos hátrányba kerültünk. Miközben voltak olyan momentumai ennek a félidőnek, amikor – némi koncentrációval – ott liheghettünk volna a portugálok nyakán.

A szünetet követően viszont gyorsan eldőltek a dolgok. A védekezési hibák, illetve a támadásokban, könnyű kézzel elszórt labdák megbosszulták magukat, és a Sporting előnye fokozatosan nőtt. A végeredmény talán nem tükrözi híven a két társaság közötti különbséget, de ezen a meccsen néhány meghatározó játékosunk mélyen tudása alatt teljesített. Ezzel szemben a Kék Tigrisek szurkolói szeretetükkel és töretlen lelkesedésükkel jócskán felülmúlták kedvenceik produkcióját. Dicséret érte! És bízzunk benne, ennél lesz még sokkal jobb is a Tatabánya.

60 „kupaperc”
Grundfos Tatabánya KC – Sporting CP (portugál) 23-37 (13-18)
Győr, Audi Aréna, 1000 néző, vezette: Pandzics és Mosorinszki (szerbek)
TATABÁNYA: Bartucz – Tóth B. 2 (1), Ancsin, Stojnic, Fotache, Zdolik 4, Sunajko 6 (1). Csere: Perényi (kapus), Juhász Á. 4, Usal 2, Győri M. 2, Balogh Zs. 3, Molnár B. Mb. edző: Sibalin Jakab.
Az eredmény alakulása, 5. P.: 2-3, 13. P.: 5-8, 19. P.: 7-11, 24. P.: 10-15, 34. P.: 13-21, 44. P.: 17-27, 56. P.: 20-35.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1.

Vélemények
Ilyés Ferenc: – Amit a videón láttunk a Sportingról, azt tökéletesen hozták. Az első félidőben, ha több-kevesebb hibával is, de a srácok igyekeztek betartani a megbeszélteket. Aztán, a szünetet követően már sokkal többet hibáztunk, és mentálisan szétesett a társaság. Nehéz erre magyarázatot találni, miközben nehéz helyzetben vagyunk, de megyünk tovább.

Ricardo Costa, a Sporting edzője: – Ez a győzelem több mint két pontot ér, mert idegenben harcoltuk ki. Élveztük a játékot, de tudjuk, a különbség, túlzó. Nekünk minden sikerült, a Tatabányának pedig – ezen az estén – szinte semmi. Minden esetre hatékonyan támadtunk és a védekezésünk is jól működött.