A hazaiak mindenben felülmúlták bennünket
2021. szeptember 11.
Ahogy az várható volt, nagyon nehéz meccs várt a Kék Tigrisekre a bajnoki nyitányon. A Gyöngyös már az első játékrészben (16-9) tetemes előnyt harcolt ki, amelyet a végére – 30-22 – még növelni is tudott.

(forrás: HE-DO B.Braun Gyöngyös)

A félidő derekáig fej-fej mellett haladt a két együttes. A találkozónak ebben a szakaszában többnyire mi vezettünk egy-két góllal. Aztán a játékrész derekán megváltozott a mérkőzés képe. A házigazdák kezdtek el dominálni. Addig, amíg csapatunk nyögvenyelősen lőtte a góljait, addig a gyöngyösiek jóval határozottabbak voltak a kapunk előtt. Ennek meg is lett – számukra – az eredménye, a számunkra pedig a következménye...

A szünet után sem változott a helyzet a pályán. Az elszántabb, nagyobb akarással kézilabdázó vendéglátók teljesen megérdemelten tartották otthon a két bajnoki pontot. Ezzel, meglehetősen gyászossá téve a Kék Tigriseknek a szezonkezdését.

Ez történt
Gyöngyös – Grundfos Tatabánya KC 30-22 (16-9)
Gyöngyös, 950 néző, vezette: Bócz L., Wiedemann V.
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák P., Ancsin 4, Sztojnics 1, Fotache, Zdolik 4, Sunajko 3. Csere: Bartucz (kapus), Győri M. 4 (1), Balogh Zs. 4 (3), Bálint B. 1, Molnár B., Ushal, Hornyák B. 1. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 8. p.: 3-4, 13. p.: 6-7, 18. p.: 10-8, 25. p.: 13-8, 35. p.: 18-11, 45. p.: 23-15, 57. p.: 29-20.
Kiállítások: 8, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, illetve 2/2.
Matke mondta
– A játék minden elemében jobbak voltak a hazaiak. Az első 15 percben jól tartottuk magunkat, de ezt követően képtelenek voltunk gólt lőni. Ebből erőt merített a Gyöngyös, mi pedig csak futottunk az eredmény után.

Tudósított: Petrik József