Egy helyenként kiválóan játszó Tatabánya maradt alul
2021. augusztus 18.
Negyven percig kifejezetten jól játszottunk a rekordbajnok Veszprém elleni edzőmérkőzésen. Aztán a vendégek a hibáinkat kihasználták, és – látszatra – magabiztos, 32-25-ös győzelmet arattak.

Óriási iramban kezdődött a találkozó, az első tíz percben már 12 gólt lőttek a csapatok úgy, hogy mindkét hálóőr a „helyén” volt. Aztán a huszadik perc táján már több hiba csúszott a mieink játékába, és ezt kihasználta a klasszisokkal teletűzdelt rivális.

A szünet után az irányítás is „átcsúszott” a vendégek kezébe, de a Kék Tigrisek makacsul tartották magukat. A végeredmény nem is tükrözi híven az összecsapás szorosságát.

Előkészületi mérkőzés
Tatabánya KC – Veszprém 25-32 (16-18)
Földi Imre Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Bócz L., Wiedemann V.
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P. 1, Ancsin 5, Sztojnics 2, Juhász Á. 6, Győri M. 1, Sunajko 3. Csere: Wyszomirski (kapus), Fotache, Ushal 2, Zdolik, Hornyák B. 3 (1), Balogh Zs. 2 (2), Molnár B.Edző: Matics Vladan.
VESZPRÉM: Corrales – Nenadics 4, Yahia 2, Sipos A. 1, Blagotinsek 3, Mahé 4 (1), Strlek 3. Csere: Cupara (kapus) 1, Marguc 2 (1), Maqueda 2, Ligetvári 4, Lékai 2, Manaszkov 2, Dörnyei 2. Edző: Momir Ilics.
Az eredmény alakulása, 5. p.: 4-3, 10. p.: 10-7, 17. P.: 13-9, 26. p.: 15-15, 33. p.: 16-20, 42. p.: 20-23, 47. p.: 22-27, 53.p.: 23-30.
Kiállítások: 8, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2.

Matke mondta
– Az első húsz percben nagyon jól kézilabdáztunk. De aztán kiütköztek azok a hiányosságaink, amelyen már másfél éve nem igazán tudunk javítani. Minden estre érdekes szezon elé nézünk. Ameddig úgymond az első sorunk bírja, illetve a kezdő hetesből senki sem sérül meg, jól mennek a dolgok. De ne feledjük, viszonylag kevesen vagyunk, és nagy feladatok várnak ránk az Európa Ligában és a bajnokságban is. Azaz, nehéz lesz…
Tudósított: Petrik J.