Kőkemény csatában megérdemelten nyertünk
2021. április 3.
Az utolsó két-három percet leszámítva végig kiélezett küzdelem zajlott a pályán, amelyből a hazaiak jöttek ki győztesen (28-24) a 14. fordulóban, a balatonfürediek ellen vívott rangadón.

Sipos Adrián korai, piros lapos kiválása, alapos fejtörést okozott csapatunknál. Ezt ki is használta a Balaton-parti gárda, de az első félidő hajrájára aztán rendezték soraikat a Kék Tigrisek.

Szünet után gyakorlatilag a hajráig fej-fej mellett haladt a két együttes, mígnem öt perccel a rangadó lefújása előtt két-háromgólos előnyre tettünk szert, és ezt már a végéig megőrizték a srácok. Egy ősi riválisunkat fektettük két vállra, értékes pontokat szerezve, a tíz gólig jutó Győri Matyinak is köszönhetően, aki egykor éppen a Balaton-parti gárdából indult útnak egészen a válogatottságig.
A látottak alapján azonban dicséretet érdemel Bartucz Laci, Juhász Ádi, Ilyés Feci és Ancsin Gabi is, illetve valamennyien, akik a színeinkben pályára léptek, és elszántan küzdöttek a győzelemért.

A rangadó számokban
Grundfos Tatabánya KC – Balatonfüred 28- 24 (13-13)
Földi Imre Sportcsarnok, vezette: Bócz L., Wiedemann V.
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák P., Ancsin 5, Sipos A., Ilyés, Győri M. 10 (3), Juhász Á. 6. Csere: Bartucz (kapus), Molnár B. 1, Debreczeni 2, Nemes R., Bozsovics 4, Balogh Zs. Megbízott edző: Sibalin Jakab.
BALATONFÜRED: Bősz – Rodriguez, Malinovics 5, Szöllősi B. 5 (1), Kemény 7 (2), Varga M. 4. Csere: Andó (kapus), Dénes, Szűcs B. 1, Draskovics, Brandt 1, Szmetán. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-2, 12. p.: 4-7, 15. p.: 6-10, 20. p.: 9-11, 25. p.: 10-13, 32. p.: 14-13, 35. p.: 15-15, 43. p.: 19-16, 49. p: 20-20, 55. p.: 24-22.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 6/4.

Edzői vélemények

Sibalin Jakab: – Jár a füredieknek az elismerés. Az első félidőben jobbára az ő akaratuk érvényesült a pályán. Nekünk nagyon jól jött, hogy ezt a játékrészt végül sikerült döntetlenre mentenünk. A kőkemény összecsapás a szünet után is folytatódott, amelyben végül felülkerekedtünk riválisunkon. Ez a meccs jó hírverése volt a kézilabdának, és remélem nekünk nagy lökést ad a folytatáshoz. Ami itt van a nyakunkon, hiszen a jövő hét közepén már Gyöngyösön kell helytállnunk.

György László: – Gratulálok a Tatabányának, de mindkét csapat dicséretet érdemel. Úgy gondolom, méltó ellenfelei voltunk a jó erőkből álló házigazdáknak. A vereség dacára maximálisan elégedett vagyok a csapatommal. Várható volt, hogy a hajrára elfáradunk, mert kevés minőségi cserénk volt. De igyekeztünk minél szorosabbá tenni az eredményt, ez így sikerült. Nincs megállás, sűrű a program, holnaptól már az új feladatokra készülünk..
cikk: Petrik József
fénykép: Hagymási Bence