Matke gyógyulásához is hozzájárultak
2021. március 31.
A 13. Fordulóban a Budakalász ellen léptünk pályára és 12-8-as félidőt követően 24-18-ra nyertünk.

fénykép: Budakalász Kézilabda Zrt.

A csapatunknál a „legnagyobb” hiányzó Matics mester volt. Bizonyára a felépülése érdekében is kettőzött erővel küzdöttek a mieink. Az első a félidő elején nem tudtunk jelentősebb előnyt kiharcolni, holott erre jó esélyünk volt, ám ziccereket hibáztunk. Azonban, a hosszú sérüléséből visszatérő Wyszomirski kapus „segítségével” a szünetig fokozatosan növeltük előnyünket.
A fordulást követően, úgy negyvenedik perc táján gyakorlatilag egy-két perc alatt változott az eredmény. Először a Kék Tigrisek szereztek ötgólos előnyt, aztán ezt faragta le háromra a hazai együttes. Ám végül a rutinnak, az akarásnak és a nagyobb koncentrációnak köszönhetően a Sibalin Jaksi dirigálta csapat megérdemelt győzelmet aratott, és fontos két pontot hozott el idegenből.

A meccs számokban
Budakalász – Grundfos Tatabánya KC 18-24 (8-12)
Budakalászi Sportcsarnok, vezette: Andorka M.., Hucker R.
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák P. 2, Ancsin 6, Juhász Á. 3, Sipos A. 1, Győri M. 5 (1), Molnár B. 2. Csere: Bartucz (kapus), Ilyés 1, Debreczeni, Bozsovics 1, Sunajko 3, Balogh Zs., Zdolik. Megbízott edző: Sibalin Jakab.
Az eredmény alakulása, 4. P.: 2-2, 9. P.: 3-5, 19. P.: 6-9, 24. P.: 6-10, 34. P.: 9-14, 41. P.: 13-16, 43. P.: 13-18, 56. P.: 18-21.
Kiállítások: 0, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, illetve 1/1.

Így látta…
Kontra Zsolt: – Nagyon ki voltak éhezve a fiúk erre az idegenbeli győzelemre, ami önmagában is mindig dicséretes teljesítmény. Matics mester hiányban pedig még fel is értékelődik a jelentősége. A hibák ellenére sok jó teljesítmény volt elől és hátul is. Remélem, ezzel a csapat hozzájárult a mester gyógyulásához. Mindenkit elismerés illet.

cikk: Petrik J.