Rossz kezdésünk döntőnek bizonyult
2021. március 24.
A veszprémi bajnoki mérkőzést követően hozzánk már egy jóval komplettebb Szeged érkezett, ami semmit sem akart a véletlenre bízni, így gyakorlatilag BL-formában kezdett, és végül 29-22-es győzelmet aratott a Magyar Kupa V. fordulójában. Ezzel a Tisza-partiak kerültek az MK legjobb négy együttese közé.

Mivel a Tisza-partiak kapusa az első tíz tatabányai lövésből kilencet is megfogott, miközben a vendégek minden támadásukból gólt szereztek, így nagyon hamar tetemes előnyre tett szert a Pastor-csapat. Szünet után aztán magunkra találtunk, de az eladott labdák, a technikai hibák és a kihagyott ziccerek száma vajmi keveset csökkent. Ennek ellenére volt annyi tartása a csapatunknak, hogy egy megalázó vereség helyett tisztes eredményt harcoljon ki. Amennyiben kevesebbet bakiztak volna a Kék Tigrisek, jóval több kellemetlenséget okozhattak volna nagynevű riválisuknak.

A kupameccs számokban
Grundfos Tatabánya KC – Szeged 22-29 (9-18)
Földi Imre Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth P., Marton B.
TATABÁNYA: Bartucz – Győri M. 4 (2), Bozsovics, Ilyés 2, Sipos A., Ancsin 4, Hornyák P. 3. Csere: Konecny (kapus), Zdolik, Molnár B., Debreczeni 2, Balogh Zs. 2, Sunajko 2, Juhász Á. 3, Hornyák B. Megbízott edző: Sibalin Jakab.
SZEGED: Mikler – Källman 2, Mackovsek 2, Bombac 2, Bánhidi 7, Kaspárek 2, Sostarics 6 (3). Csere: Gaber, Rosta M. 2, Bodó 3, Zsitnyikov 2, Bajus 1, Szilágyi, Rea. Edző: Carlos Pastor.
Az eredmény alakulása, 4. p.: 3-0, 8. p.: 1-7, 15. p.: 2-12, 25. p.: 7-15, 39. p.: 14-20, 43. p.: 16-21, 56. p.: 20-28.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.

Szakmai vélemények
Sibalin Jakab: – Az első félidő első felében a Szeged megmutatta, hogy miért is Európa egyik legjobb csapata. Mi nagyon elfogódottan kezdtünk, ez eredményezte a nagy hátrányt. A szünet után már megvillantottunk valamennyi a valódi tudásunkból, de az elején szerzett hátrány ledolgozhatatlan volt.

Carlos Pastor: – Örülök, hogy a kupában a legjobb négy közé jutottunk. Különösen, hogy az ország harmadik legjobb csapat, a Tatabánya ellen sikerült ezt kiharcolnunk, amelynek sok tapasztalt játékosa van. Itt mindig dicsőség győzni. A mai sikerünk kulcsa a jó kezdés volt, amivel gyorsan nagy előnyt szereztünk.

cikk: Petrik József
fénykép: Hagymási Bence