Az Orosháza bánta az egri fiaskónkat
2021. március 20.
Repülőrajtot vettek a mieink, hiszen már a huszadik perc tájékán tízgólos volt az előnyük, és végül sima, 35-21-es győzelmet arattunk. Azaz a Matics-legénység az egri kudarc után az Orosháza ellen köszörülte ki a csorbát.

Jól kezdtünk és jól is folytattuk a találkozót. Már az első játékrészben kiütközött a két csapat közötti tudásbeli különbség. Nem véletlen, hogy tizenegy gólos előnnyel térhettek pihenőre Ilyés Feciék.

A szünet után kicsit visszafogottabban kézilabdáztunk a nagy előny tudatában, illetve néhány könnyelmű megoldás és jópár kihagyott ziccer is borzolta Matics mester idegeit. De ez sem von le abból semmit, hogy a magabiztos győzelmet profi módon hozták a fiúk, és lelkekben is helyre állt a rend.

A meccs számokban
Grundfos Tatabánya KC – Orosháza 35-21 (21-10)
Földi Imre Sportcsarnok, vezette: Fekete T., Tóth D.
TATABÁNYA: Konecny – Hornyák P. 3, Ancsin 1, Sipos A. 3, Ilyés 1, Győri M. 3 (2), Molnár B. 7. Csere: Bozsovics 4, Debreczeni 1, Zdolik 5, Juhász Á., Hornyák B., Balogh Zs. 2, Sunajko 3, Nemes R. 2. Edző: Vladan Matics
OROSHÁZA: Özmusul – Lászlai 2, Sakics 5, Ushal 6, Tóth K. 2, Lele, Pásztor M. 1. Csere: Majdán (kapus), Kancel, Bella 2, Kiss A., Molnár G. 1, Németh L 1 (1), Andrikó 1, Arnóczki. Edző: Ratko Djurkovics

Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-0. 10. p.: 6-1. 16. p.: 12-5. 24. p.: 18-8. 38. p.: 25-13. 46. p.: 27-17. 56. p.: 34-20
Kiállítások: 0, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1.

Így látták a mesterek
Vladan Matics: – Van ekkora különbség a két csapat között. Mi jól reagáltunk az egri, szörnyű második félidei teljesítmény után az újabb kihívásra. Profi módon megoldották ezt a srácok. Persze minden meccset szeretnénk megnyerni. Így máris készülünk a szerdai kupatalálkozóra.

Ratko Djurkovics: – Amikor a Tatabánya azt játssza, amit tud, akkor nagy a különbség a két csapat között. Az első félidőt nagyon rosszul kezdtük, ott el is dőlt a mérkőzés. Ennek ellenére többet vártam a csapatomtól.

cikk: Petrik József
fénykép: Hagymási Bence