Ismét a hajrában hibáztunk sokat
2021. február 11.
Két nap alatt a második mérkőzésünket is lejátszottuk az EHF Európa Ligában. De a Kék Tigrisek most is alul maradtak 24-21-re.

Matics mester kicsit változtatott az előző napi kezdőnkön, de csapatunk is egy másik arcát mutatta. Jóval koncentráltabban, összeszedettebben kezdtük a meccset. A szervezett és hatékony védekezésnek, valamint Bartucz Laci bravúros védéseinek köszönhetően az első játékrészben végig vezettünk. Ennek köszönhetően kétgólos előnnyel mehettünk pihenőre.

Szünet után azonban – az első egy-két percet leszámítva – „beragadtunk”. Megszaporodtak az eladott labdák, a pontatlan, rossz ütemben adott passzok. Eközben a beállós-játékunk is akadozott, illetve a második félidőben már a szélsőink sem tudtak túl sokat hozzátenni az eredményességünkhöz. És ez nagyon hiányozott.

Ennek ellenére – az előző meccshez hasonlóan – a végjátékig fej-fej mellett haladt a két csapat. Aztán, amikor Sipos Adriánt a harmadik kétperces kiállítása után kizárták a játékból, a védelem oszlopát veszítettük el. Ám ez nem függött össze azzal, hogy egyre több lett a rontott lövés is, amit ismét kegyetlenül kihasználtak az északmacedónok.
A találkozó nagy részében sokkal jobban „nézett ki” a Bányász, mint az előző napi mérkőzésen, és meg is volt az esélye a pont, pontok szerzésére. Ez végül nem sikerült, de ennek dacára tiszteletreméltónak nevezhető, a nehézségekkel küzdő együttesünk helytállása.

Európa Liga, 7. forduló
Grundfos Tatabánya KC – Pelister (északmacedón) 21-24 (11-9)
Bitola, Mladost-csarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Kursad, Ibrahim (törökök)
TATABÁNYA: Bartucz – Molnár B. 3 (2), Bozsovics 3, Juhász Á. 1, Debreczeni 1, Ancsin 4, Hornyák P. 1. Csere: Konecny (kapus), Sipos A., Ilyés, Győri M. 4, Zdolik 1, Nemes R. 1, Hornyák B. 2 (1), Sunajko. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 4. p.: 2-0, 12. p.: 5-1, 20. p.: 8-4, 25. p.: 9-8, 32. p.: 12-9, 39. p.: 14-14, 44. p.: 18-16, 53. p.: 19-20.
Kiálltások: 8, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2.

Cikk: Petrik J.