Az elején nagy előnyt adtunk a franciáknak
2020. március 1.
Igen halványan teljesítettünk az első félidőben. A folytatásban már mutatott az igazi Kék Tigrisekből is valamit a Matics-csapat, de így is 26-22-es vereséget szenvedett az EHF-kupa csoportkörének 4. Fordulójában.

fénykép: PAUC Handball

Úgy tűnt, hogy most jobban kezdünk, mint Győrben, ahol a francia PAUC lendületes játékéval igencsak meglepett bennünket. Ám a tizedik perc tájától most is megléptek a franciák, mivel mi rengeteget hibáztunk. Volt egy olyan negyedóra, amikor nem találtunk Pardin kapujába, aki nem ismert pardont…
A fordulást követően a gólínséget ismét a házigazdák parádéja követte, hétgólos előnyük behozhatatlannak tűnt. De csapatunk – Bartucz Laci, majd Borbély Maci bravúrjainak köszönhetően – a poraiból újra éledt, és a játékrész derekánál egy gólra megközelítettük riválisunkat. De ez a felzárkózás sok energiába került, mert a hajrában már megint a provance-iak domináltak.

Ez történ 60 percben
PAUC Handball (francia) – Grundfos Tatabánya KC 26-22 (14-8)
Aix en Provance, 1500 néző, vezette: Ersov, Pavljukin (oroszok)
PAUC: Pardin – Kavticsnik 4 (1), Larsen 4, Goni 5, Claire 4, Pecina 1, Honrubia 2. Csere:Lynge (kapus), Konan 2, Rey Morales 1, Loesch 3 (1). Edző: Jérôme Fernandez
TATABÁNYA: Bartucz – Holpert 3, Komogorov 4, Ilyés, Sipos A. 2, Vranjes 1, Hornyák 4. Csere: Borbély Á. (kapus), Győőri 3, Balogh Zs. 2 (1), Borzas 2, Ancsin 1, Dénes. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-2, 12. p.: 6-3, 23. p.: 10-4, 35. p.: 14-9, 39. p.: 17-10, 48. p.: 18-17, 54. p.: 23-19.
Kiállítások: 8, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1.

Matke mondta
– Ilyen csapat ellen nem lehet egy félidőnyi előnyt adni. Nem is értem az okát. A második játékrész már rendben volt, mindent megtettünk, de annyi erőnk már nem maradt, hogy fordítsunk. De így kellett volna hatvan percig játszanunk.

cikk: Petrik József