Majdnem Rókát ettek a Tigrisek
2020. február 13.
Óriási bravúrt, 27-27-es döntetlent értek el a mieink a Rókák, a kétszeres EHF-kupa győztes, Füchse Berlin otthonában. Ha telhetetlenek lennénk, azt is mondhatnánk, hogy akár győzhettünk is volna. Ami persze igaz...

Szenzációsan játszott az első félidőben csapatunk. A védekezés jól működött, elől pedig Holpert Józsi és Borzas Uros szórták a gólokat. A Matics-legénység 12-10-es berlini vezetés után produkált egy 6-1-es sorozatot, így 2 gólos előnnyel térhetet pihenőre.

A folytatásban sem szeppentünk meg, ehhez "támaszt" adott az a mintegy lelkes Tatabánya-drukker is, aki megállás nélkül buzdította a mieinket. A folytatásban is fej-fej mellett haladt a két gárda. Ám, amikor Borbély Maci kifogta Lindberg büntetőjét az utolsó percben, akkor a két pont megszerzésére is volt esélyünk...

Bravúr számokban

Füchse Berlin (német) – Grundfos Tatabánya KC 27-27 (15-17)

Berlin, Max Schmeling Halle: 6000 néző, vezette: Ben-Dan, Faran (izraeliek).

BERLIN: Ziemer – Struck 2, Mandalinics 4, Kopljar 4, Koch 5, Holm 6, Munoz. Csere: Heinevetter (kapus), Müller 2, Gojun, Lindberg 2 (1), Simak 1, Matthes 1. Edző: Velimir Petkovic

TATABÁNYA: Bartucz – Holpert 6, Komogorov 4, Ilyés, Sipos A., Szász A., Hornyák 1. Csere: Borbély (kapus), Balogh Zs. 3 (2), Borzas 9, Davidovics 1, Vranjes 1, Ancsin 2, Dénes, Pásztor Á. Edző: Matics Vladan.

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2-2, 11. p.: 7-6. 18. p.: 9-10. 21. p.: 12-10. 25. p.: 12-15. 34. p.: 18-18. 40. p.: 23-22. 49. p.: 24-24. 55. p.: 25-26.

Kiállítások: 4, illetve 14 perc.

Hétméteresek: 2/1, illetve 3/2.

Matke mondta

– Jók voltunk. Le a kalappal a társaság előtt. A védekezésünk ismét működött. Nekünk ez a pont egy győzelemmel ér fel. Köszönet lelkes szurkolóinknak, aki sokat segítettek. Remélem, ez a siker további lökést ad a bajnokságban és az EHF-kupában is.