Kilencgólos győzelmet rakta a fiúk a szurkolók karácsonyfája alá
2019. december 15.
Az alapvető kérdések már az első félidőben eldőltek, a végén pedig kilencgólos, 28-19-es sikerrel zárták az őszt a Kék Tigrisek.

Bartucz Laci vezérletével hamar döntésre vitte a dolgot csapatunk. A kiváló védekezésünknek köszönhetően már az első játékrészben többször tízgólos előny közelébe kerültek a mieink. Ezt a lécet a szünet után meg is ugrották Vranjesék, bár ez az előny a végére 9-re „olvadta”, de ezt senki sem bánta, hiszen csapatunk olykor kifejezetten sziporkázó játékkal aratott magabiztos győzelmet, amelyet ismét együtt ünnepelhettek a szurkolókkal. Emellett a mieink behúzták a kilencedik győzelmüket is, ami azt jelenti, hogy pontelőnnyel telelhetünk a képzeletbeli dobogó 3. fokán.

Ezt történt a 60 percben
Grundfos Tatabánya KC Dabas 28-19 (19-11)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Felhő, Öcsi.
TATABÁNYA: Bartucz – Vujovics 7 (3), Komogorov 4, Ilyés, Sipos A., Vranjes 5, Hornyák 2. Csere: Borbély Á. (kapus), Győri M. 3, Szász A. 1, Balogh Zs. 2, Bozovics, Borzas 3, Dénes, Pásztor Á. 1. Edző: Matics Vladan.
DABAS: Holló – Kekezovity 1, Mikita 3, Szöllősi Sz. 1, Perisics, Halász 4, Országh 3. Csere: Balogh T. (kapus), Szabó B., Krszmancsics 2, Zakics 4 (4), Ács T. 1. Edző: Tomori Győző.
Az eredmény alakulása. 9. p.: 6-1. 12. p.: 9-2. 18. p.: 13-5. 24. p.: 16-8. 41. p.: 21-14. 48. p.: 23-15. 54. p.: 26-16
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

Így látták a trénerek
Vladan Matics: – Az első félidő kiválóan sikerült. Jól védekeztünk, a kapusunk remekelt. A másodikat már csak úgy végigdolgoztuk. Jó ritmusban játszottunk és jó formában is vagyunk. Tavasszal itt szeretnénk folytatni. Gratulálok a csapatomnak és köszönöm a szurkolóinknak!
Tomori Győző: – Az első játékrészben rossz teljesítményt nyújtottunk. A második félidőben már azt a csapatot láttam a pályán, amelyet tavasszal is szeretnék.

cikk: Petrik József