Meleg visszavágóra számíthatunk
2019. november 17.
Az EHF-kupában, a csoportkörbe kerülésért az első mérkőzésen kiélezett csatában dőlt el a találkozó sorsa. A mieink végül háromgólos (27-24) győzelmet arattak az ukrán bajnokság második helyezettje ellen.

Bartucz Laci bravúrjaival indult a találkozó. Úgy tíz percig egyértelműen mi domináltuk az összecsapást, ám a vendégek időkérést követően megváltozott a játék kép. A Zaporozsje cseréji abszolút jól szálltak be a mérkőzésbe, így kiegyenlítettét vált a mérkőzés.

Szünet után, hat perc leforgása alatt lerohantuk riválisunkat. Ekkor úgy tűnt, megnyugtató előny tudunk kiharcolni a visszavágóra. Ám a játékrész feléhez közeledve, ismét lankadt a fiúk figyelme, és ötgólos előnyüket egyre faragta a Zaporozsje. Ezután már szinte végig fej-fej mellett haladt a két gárda, rendkívül hullámzó, változatos, és ennek köszönhetően izgalmas volt az összecsapás. A mieink meghatározó játékosai fáradni látszottak, a sérülten pályára lépőket pedig csak a szívük és a közönségünk fantasztikus buzdítása vitte előre. Végül ez, egy háromgólos előny kiharcolásához volt elegendő. Ez pedig meglehetősen „meleg” visszavágót ígér.

Ez történt 60 perc alatt
Grundfos Tatabánya KC – ZTR Zaporozsje (ukrán) 27-24 (13-12)
Földi Imre Sportcsarnok, 1000 néző, vezette: Szekulics, Jovandics (szerbek).
TATABÁNYA: Bartucz – Vujovics 7 (3), Komogorov 1, Vranjes 4, Győri 2, Balogh Zs. 6 (1), Hornyák 3. Csere: Borbély (kapus), ILYÉS, SIPOS A., Szász A., Borzas, Bozovics 4, Dénes, Ernei. Edző: Matics Vladan.
ZAPOROZSJE: Veremcsuk – Artyemenko 2, Sztrelnyikov, Tilte 6 (1), Ilcsenko 5, Gracsev 1, Akimenko 5. Csere: Gyerevjankin (kapus), Zalevszkij 2 (1), Scserbak 1, Burzsa 2, Konsztantyinov. Edző: Vitalij Androna.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3-1. 10. p.: 6-3. 15. p.: 6-6. 24. p.: 9-11. 35. p.: 16-13. 42. p.: 19-14. 47. p.: 20-19. 55. p.: 24-22
Kiállítások: 6, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, illetve 3/2.

Edzői vélemények
Vladan Matics: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Készültünk a gyors lerohanásokra is, de egy nagyon jó, lendületes és modern kézilabdát játszó ellenféllel szembe nem egyszerű feladat, hogy védekezésben, folyamatosan két embert cseréljünk. Pedig nekünk ez a taktikánk része. Láthatóan nem lesz könnyű a visszavágó, de nem is ezért aggódom elsősorban, hanem Vranjes térde miatt, aki sérülését követően visszaállt a meccsbe, de szerintem csak az adrenalin vitte előre. Bízom persze benne, hogy nincs nagyobb baj. Emellett Balogh Zsolti is húzta végén már a fájós lábát. Remélem, hogy a második meccsre is lesz elegendő emberem.
Vitalij Androna: – Az elején ránk ijesztett a Tatabánya. Az időkérés jókor jött és az eredmény is azt mutatja, hogy a cserék is jól szálltak be a meccsbe. Ellenfelünkben egy remek együttest ismerhettünk meg. Ez a párharc azonban még korántsem lefutott. Ahogy előzetesen is számítottam rá, minden a visszavágón dőlhet el.