Szünet után csak öt gólt engedélyezett Maci
2019. november 10.
Küzdelmes mérkőzésen ugyan, de behúztuk ötödik győzelmünket. Borbély Maci a kapuban jelentősen hozzájárult a hatgólos sikerünkhöz.

Aki figyelmesen körülnézett a találkozó előtt, az pontosan láthatta, hogy a lelátóval szemben ott űcsörög Ancsin Gabi, Balogh Zsolti, Juhász Ádi, Pásztor Ákos és Milos Vujovics. Mindannyian sérültek, miközben kis híján egy kezdő csapatot alkothattak volna.

A hiányuk érződött is, hiszen gyakorlatilag nem volt balkezes lövőnk. Így hol Komogorov, hol Bozovics keveredett arra az oldalra, és tegyük hozzá, viszonylag jól megoldották a kényszer jobboldali „átlövősdit”. Ám a vendégek meglehetősen szívósan tapadtak ránk. Szünet után azonban Maci lehúzta a redőnyt, és a hajrára már magabiztossá vált a vezetésünk…

A meccs számokban
Grundfos Tatabánya KC – Orosháza 23-17 (12-12)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Bujdosó M., Horváth V.
TATABÁNYA: Borbély Á. – Ernei 2, Bozovics 4, Komogorov 3 (2), Dénes, Vranjes 1, Hornyák 1. Csere: Bartucz (kapus), Győri M. 4, Szász A. 5, Borzas 3, Sipos A., Ilyés. Edző: Matics Vladan.
OROSHÁZA: Busa – Orjonikidze 3, Döme 2, Mrsulja 6, Slavulica 3, Pásztor M. Csere: Hejeczki (kapus), Kancel, Zubai, Bujnyenko, Németh L. 3 (3). Edző: Ratko Djurkovics.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3-3. 13. p.: 5-6. 18. p.: 8-7. 24. p.: 10-8. 39. p.: 16-12. 44. p.: 17-15. 56. p.: 22-16.
Kiállítások: 4, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.

Matics Vladan: – A védekezésünk és a kapusteljesítményünk szinte kifogástalan volt. Támadásban, tudtuk, hogy lesznek gondjaink, hiszen egyetlen baloldali lövőnk sem „maradt” a meccsre. Küzdelmes találkozón vagyunk túl, de megoldottuk…

Ratko Djurkovics: – Megpróbáltunk olyan jól játszani, ahogy csak tudtunk. Az első félidőben jól is ment, ám fordulás után csak öt gólt lőttünk, ez döntőnek bizonyult. Nekünk azonban így is jó felkészülés volt ez a találkozó a további feladataink előtt.

cikk: Petrik J.