Lélekgyógyító győzelem
2019. október 5.
Annak ellenére, hogy a mieink ipari mennyiségű helyzetet hagytak ki a mérkőzésen, végül mégis megérdemelten nyertek 24-20-ra Komlón.

Az első félidőben úgy játszott csapatunk, mint amit az eddigi formája mutatott. Gyakorlatilag nem működött a védekezésünk, így Bartucz Laci a kapuban számtalanszor kiszolgáltatott helyzetbe került.

Szünet után már a „tavalyi” Tatabánya volt a pályán, miközben Borbély „Maci” bravúrok sorozatát mutatta be a kapuban. Így még azt is kibírtuk, hogy tíz percig nem szereztünk gólt a 42. És az 52. Perc között. Tegyük hozzá, a házigazdák is két gólt lőttek nekünk húsz perc alatt, illetve a második félidőben összesen hatot. Ez a komlói oroszlánbarlangban aratott győzelem elsősorban csapatunk „lelkének” tett nagyon jót.

Vélemény
Kontra Zsolt: - Az idegenben aratott győzelmeknek mindig borzasztóan nagy a jelentősége. Szerintem, a szezon eddigi legfontosabb meccsét hoztuk óriási csatában. Ez a két pont nagyon kellett már a lelkünknek.

A hatvan perc
Komló – Grundfos Tatabánya KC 20-24 (14-13)
Komló, 700 néző, vezette: Nagy F., Túróczy J.
Tatabánya: Bartucz – Vujovics 9 (4), Bozovics 6, Győri 2, Vranjes 2, Ancsin 1, Hornyák 1. Csere: Borbély Á. (kapus), Sipos A., Borzas, Ilyés, Balogh Zs. 3, Szász A., Dénes, Ernei. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 3. p.: 2-3, 6. p.: 4-3, 10. p.: 4-5, 15. p.: 6-7, 20. p.: 9-9, 21. p.: 9-11, 25. p.: 13-11, 33. p.: 14-15, 42. p.: 15-19, 52.p.: 17-19.
Kiállítások: 14, illetve 14 perc.
Hétméteresek: 7/4, illetve 4/4.

Vladan Matic: Gratulálok a drága kollégámnak, egy nagyon jó harcos meccset játszottunk. Nagy nyomás volt mindkét csapaton, hiszen a Komlónak ez volt az idei szezon első hazai mérkőzése, mi pedig a fradinál elszenvedett vereségből próbálunk felállni. Jelenleg ezer sebből vérzünk, de győzni jöttünk, harcoltunk és egy igazi bányász rangadót láthattunk. Korrekt, kemény védekezés volt mindkét oldalon, a második félidőben ráadásul Maci nagyon jól védett, és ennek a fantasztikus kapusteljesítménynek és a jó védekezésünknek köszönhetően tudtunk nyerni. Számtalan hibát vétettünk támadásban, millió ziccert kihagytunk, ebben még javulnunk kell. Remélem ez a 2 pont önbizalmat ad a csapatomnak, és ebből tudunk építkezni.

Borbély Ádám: Vérbeli rangadó volt, 60 percig izzott a csarnok és élmény volt itt játszani. Azt éreztem a mérkőzésen, hogy az első félidőben is nagyrészt jól működött a védekezés, csak pont az utolsó pillanatokra még nem volt meg a sánc, és a komlóiak tudták értékesíteni a helyzeteiket. A második félidőre viszont nagyon jól védekeztek előttem a fiúk, ezért nagyon örülök, hogy hozzá tudtam tenni én is. Köszönöm nekik, hogy ilyen jól védekeztek. Úgy gondolom meghaltunk a pályán, 2 pontért jöttünk ide és meg is harcoltunk érte.

Kilvinger Bálint: Gratulálok a Tatabányának. A második félidőben felhúzták azt a védekezésüket amit mi ismerünk, mi pedig sokkal több hibát vétettünk a mérkőzés ezen periódusában. Nem voltak lövőhelyzeteink, kimaradtak a hétméteresek és ezáltal olyan hátrányba kerültünk, amit már nem tudtunk elküzdeni a mérkőzés végéig. Mi is próbáltunk mindent megtenni, azt gondolom a kapott 24 gól rendben is van, viszont a 20 dobott gól kevés a győzelemhez. Megyünk tovább és természetesen lesznek még olyan meccsek amiket meg szeretnénk nyerni.

Jóga Norbert: Nagyon küzdelmes, hajtós, harcos mérkőzés volt. Erre készültünk egész héten, hogy minden egyes gólért meg kell majd szenvednünk. Ez a második félidőben ki is jött, hiszen csak 6 gólt tudtunk lőni, ami megpecsételte a sorsunkat. Próbálunk dolgozni tovább, jövő héten utazunk Mezőkövesdre, ahonnan szeretnénk elhozni a 2 pontot és kijavítani a mai hibáinkat.