Ancsin-parádézott, de a szegediek nyertek
2019. szeptember 25.
Az ezer sebből vérző csapatunk sérültjei miatt gyakorlatilag irányító nélkül állt fel. A felforgatott összeállítás miatt a meccs elején nem is tudtunk ellenállni a vendégek rohamainak.

A mérkőzés előtt a közelmúltban elhunyt világklasszis tatabányai kézilabdázóra, Simó Lajosra egyperces néma felállással emlékezet a szép számú publikum.

Aztán a bírói sípszót követően átrohant rajtunk a Szeged. Matkének már a 4. percben időt kellett kérnie, hogy ne alázzanak meg minket. Aztán a félidő közepén tovább fogyatkozott Matics mester „serege”, amikor Vranjest kizárták a játékból. Ennek ellenére valamelyest összekaptuk magunkat. Ám a szünet után sem sikerül faragni a hátrányunkból, mert a BL-résztvevő Szeged minden felzárkózási szándékunkat visszaverte. Végül Ancsin Gabi ragadta kezébe az „irányítást”, és 9 góljának is köszönhetően vállalható eredményt értünk el a 4. fordulóban.

Hatvan perc számokban
Grundfos Tatabánya KC – Szeged 28 – 34 (13-18)
Földi Imre Sportcsarnok, 1000 néző, vezette: Hargitai G., Markó G.
TATABÁNYA: Bartucz – Vujovics 3 (2), Bozovics 5, Ilyés 1, Sipos A., Ancsin 9, Hornyák 3. Csere: Borbély Á., Deményi (kapusok), Balogh Zs. 2, Vranjes, Borzas 5, Szász A., Dénes, Ernei. Edző: Matics Vladan.
SZEGED: Alilovics – Källman 2, Bodó 6, Bánhidi, Bombac 5, Maqueda 4, Radivojevics 7 (3). Csere: Mikler (kapus), Gaber 2, Cannelas 3, Sztepancsics 5, Henigmann, Zsitnyikov, Rosta M. Edző: Carlos Pastor.
A mérkőzés alakulása. 5. p.: 0-4. 15. p.: 2-8. 20. p.: 4-11. 24. p.: 8-12. 33. p.: 13-20. 41. p.: 17-25. 45. p.: 21-27. 54. p.: 24-32
Kiállítások: 10, illetve 16 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 5/3.

Vélemények
Vladan Matics: – Tudtuk, hogy nehéz lesz irányítók nélkül. Egy hét alatt nem lehet csodát tenni. De így is, az első tíz percet leszámítva korrekt meccset játszottunk egy olyan erős Szeged ellen, amelynek nincs gyenge pontja.
Carlos Pastor: – Jó meccset játszottunk egy keményen védekező Tatabánya ellen. Már az elején sikerült elmennünk ellenfelünktől. A második félidőben pedig kontrollálni tudtuk a mérkőzést.