Nem úsztuk meg…
2019. szeptember 14.
Az FTC otthonában egygólos vereséget (32-31) szenvedtünk, egy olyan összecsapáson, amelyen gyakorlatilag egy pillanatig sem vezettünk. Így nem is úsztuk meg a vereséget.

Az első félidő igazi gólzáport hozott. A mieink védekezése a megszokottnál jóval halványabb volt. Így azután a zöld-fehérek viszonylag könnyedén kerültek helyzetbe, találtak a hálónkba. A folytatás sem hozott változást, sőt a Ferencváros többször 3–4 gólos előnyre is szert tett. A mieink legfeljebb egy dolog miatt dicsérhetők, hogy az utolsó leheletükig küzdöttek, de ennyi minimum elvárható is volt, ha már vagy kétszáz Bányász-drukker szurkolta végig a 60 percet.

A meccsről…
FTC – Grundfos Tatabánya KC 32-31 (18-17)
Elek Gyula Aréna, 400 néző, vezette: Bócz, Wiedemann.
Tatabánya: Bartucz – Vujovics 10 (7), Bozovics 2, Győri 3, Vranjes 4, Ancsin 3, Hornyák 2. Csere: Borbény Á. (kapus), Pásztor Á., Sipos A., Borzas, Szász A. 1, Balogh Zs. 5, Dénes, Ilyés 1. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 5. P.: 5-4, 15. P.: 10-9, 20. P.: 12-12, 24. P.: 15-12, 39. P.: 21-21, 46. P.: 24-24, 48. P.: 26-24, 52. P.: 29-25.
Kiállítások: 12, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 8/7.

Kontra Zsolt: – Mind támadásban, mind védekezésben a hazaiak akarat érvényesült. Megérdemelten nyertek.

NYILATKOZATOK

Sajtótájékoztató - FTC-HungaroControl vs. Grundfos Tatabánya KC

Vladan Matics: Gratulálok a Fradinak, megérdemelten nyertek ma. Végig harcoltak, küzdöttek és jól játszottak. Féltem, hogy miként tesszük össze majd a támadásunkat Juhász Ádám kiesése után, de úgy tűnik a védekezéssel nagyobb gondunk akadt. 32 gólt kapni, ebből 18-at az első félidőben, ez elfogadhatatlan. Nagyon el kell gondolkoznunk, hogy mit csinálunk a védekezéssel, mert ez már aggasztó. Ez van, ilyen a sport. Nehéz a sorsolásunk, nehéz időszak előtt állunk, de az a szép feladat most, hogy ebből valahogy kimásszunk.

Horváth Attila: Egy nagyon jó mérkőzést játszottunk ma, úgy gondolom, hogy ezek szolgálják a magyar kézilabdát. Tudtuk, hogy nehéz lesz és nem mi vagyunk a meccs esélyesei. Sikerült levenni a játékosokról a terhet, így amit a Komló ellen 30 percig játszottunk, azt ma sikerült kitolni 60 percre. Nagyon okosan támadtunk és védekeztünk, a megbeszélteket betartva. Megérdemelten győztünk ma, mindent megtettünk azért, hogy itthon tartsuk a 2 pontot.

Hornyák Péter: A védekezésünk nagyon nem volt ma rendben, 31 dobott góllal meccset kellene nyernünk, főleg idegenben. Nem azt csináltuk a mérkőzésen, mint amit edzésen megbeszéltünk. Össze kell még csiszolódnunk, megyünk tovább és készülünk a következő összecsapásra.
Nagy Bence: A mai napon bebizonyosodott a csapatunk erőssége. Azt gondolom a támadásunk ma remekelt. A tatabányának sok sikert szeretnék kívánni, a Juhász Ádinak pedig mielőbbi felépülést.