Magabiztos győzelem és bronzérem
2019. május 9.
A mérkőzésnek a mieink voltak az egyértelmű esélyese, ennek ellenére a várakozásokat felülmúlóan is könnyed 30-18-as győzelmet arattunk Dabason a 25. fordulóban.

A kezdést követő pereceket leszámítva az történt a pályán, amit a mi akartunk. Három-három után produkált egy 5-0-ás rohamot, ami meghatározta az első félidő alakulását. Székely Marci pompásan védett, a hátsó alakzat pedig remekül védekezett, azaz ezen a meccsen nagyon ült a gárda már bevált receptje. Emellett Vujovics gyors gólokkal bosszantotta, illetve kergette őrületbe a házigazdákat.
A szünet után sem változott a játék képe. Úgy álltunk hozzá ehhez az összecsapáshoz, ahogy egy éremesélyes gárdának kell. Nagyon összeszedetten, fegyelmezetten kézilabdázva, egy szemernyi esélyt sem hagytunk a vendéglátóknak. Győzelmével a Matics-legénység már a karnyújtásnál is közelebb került a hőn áhított bronzéremhez, amelyre egész éves produkciójával teljes mértékben rászolgált.

60 perc számokban
Dabas – Grundfos Tatabánya KC 18-30 (9-16)
OBO Aréna, 800 néző, vezette: Horváth P., Marton B.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 12 (1), Bozovics 3, Juhász Á. 2, Rosta M. 1, Grigoras 3, Pásztor Á. 3 (1). Csere: Deményi (kapus), Sipos A. 1, Rozner 2, Nagy B., Borzas, Ilyés, Győri, Vrankovics 3. Edző: Matics Vlada.
Az eredmény alakulása, 4. P.: 2-1, 14. P.: 3-7, 17. P.: 7-9, 27. P.: 9-14, 32. P.: 9-18, 43. P.: 12-22, 49. P.: 13-25, 58. P.: 17-29.
Kiállítások: 10, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 1/1, illetve 4/2.
Vélemény
Kontra Zsolt, a tatabányaiak technikai vezetője: – Nagyon fegyelmezett, összeszedett, jó játékkal ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyertünk.