Még megoldható a házi feladat?
2019. április 20.
Már tizenegy góllal is vezetett a dán Holstebro a meglehetősen dekoncentráltan játszó csapatunk ellen. Végül a mieink öt gólra csökkentették hátrányukat, így még megoldhatjuk az EHF-kupában a legjobb négy közé jutást.

Jól kezdtük a kupa negyeddöntőjének első mérkőzését, majd érthetetlenül megzavarodtunk. Így már a félidőben hátrányba kerültünk. Ám ami ezután következett, az egy horror filmmel is felért. A Kék Tigriseink megszeppent cicaként játszottak majd’ húsz percen keresztül. Ez alatt a házigazdák – semmi különöset nem mutattak csak – belőtték a mi hibáinkból előttük adódó helyzeteket. A hajrában aztán kissé összekaptuk magunkat, és ennek köszönhetően sikerült még nyílttá tenni a továbbjutás kérdését.

A mérkőzés számokba
TTH Holstebro (dán) - Grundfos Tatabánya KC 29-24 (12-9)
Gräkjaer Aréna, 1400 néző, vezette: Baumgart, Wild (németek)
HOLSTEBRO: Frandsen – Kildelund 2, Smits 5, Karlsson, Lindholt, Östelund 6, Bramming 9 (2). Csere: Bligaard, Porup 3, Mousing 3, Damgaard 1. Edző: Patrik Westerholm.
TATABÁNYA: Székely M. – Pásztor Á. 5, Grigoras 1, Sipos A. 1, Ilyés, Bozovics 4, Vujovics 2 (1). Csere: Deményi (kapus), Juhász Á. 3, Vrankovics 6, Rosta M. 1, Borzas, Nagy B. 1. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3-2. 14. p.: 5-6. 18. p.: 7-9. 25. p.: 10-9. 34. p.: 16-9. 40. p.: 20-14. 45. p.: 24-14. 51. p.: 26-19. 56. p.: 27-22
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1.

Vélemények
Vladan Matics: – Ennek a meccsnek egyetlen pozitívuma volt, hogy mínusz tizenegyről feljöttünk mínusz ötre. Bízom benne, hogy ilyen rémálomszerű negyvenöt percet még egyszer nem produkálunk. A visszavágón nem játszhatunk ész nélkül, de bátortalanul sem. Készülünk a második mérkőzésre, amelyen szerintem a továbbjutás fejben dőlhet el. Egy jó szezont nem szabad egy mérkőzéssel elrontani. Nem is szeretnénk.
Kontra Zsolt: – Féltünk, hogy a válogatottak elfoglaltsága, a veszprémi rangadó, valamint a sok utazás miatt fáradtak leszünk. Ez a félelmünk beigazolódott, mert most fejben és fizikálisan is dekoncentráltak voltunk. De van még egy meccs, ahol mindent elkövetünk a továbbjutásért.
Sibalin Jakab: – Háromnegyedórán keresztül fejben nem voltunk ott. Az okát nem tudom, de a végeredmény még így is „elmegy”, hiszen tíz-tizenegy percnyi igazi Tatabánya elegendő volt ahhoz, hogy megmaradjon az esélyünk a visszavágóra. Rosszkor jött ez a dekoncentrált teljesítmény, de az öt gól ledolgozható, és az is biztos, hogy ennél csak jobban játszhatunk Győrben.

cikk: Petrik József